На яку алкогольну продукцію пропонується не наносити акцизні марки

21:00, 7 апреля 2021
Законопроект №5307 має на меті зменшення витрат підприємств на нанесення акцизних марок на пляшки натуральних вин, але акцизний податок з таких напоїв залишиться без змін.
На яку алкогольну продукцію пропонується не наносити акцизні марки
Джерело фото: epravda
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

На сайті ВРУ зареєстровано законопроект №5307 про внесення змін до ст. 226 ПКУ щодо відміни маркування маркою акцизного податку звичайних (неігристих) вин, зброджених напоїв, міцністю не вище 15% об’ємних одиниць етилового спирту ферментного походження. Про це повідомляє «Дт-Кт».

Справа в тому, що ставки акцизного податку у 2021 році становлять:

  • для звичайних неігристих вин з фактичною міцністю від до 15% етилового спирту – 0,01 грн за літр,
  • для ігристих вин міцністю до 15% – 11,65 грн за літр,
  • для пива 2,78 грн за літр тощо.

Акцизна марка, по суті є підтвердженням сплати акцизу, коштує 19 копійок. Крім того, собівартість марки може сягати від 4 до 6 грн на одну пляшку вина, оскільки закупівля відповідного обладнання для нанесення акцизної марки може коштувати виробнику щонайменше 500 тис. грн. Нанесення ж акцизної марки вручну так само потребує значних витрат на оплату праці та витрат часу.

Законопроектом пропонується скасувати необхідність нанесення марки акцизного податку для натуральних вин, але сам акцизний податок залишається. Тобто ситуація аналогічна як з пивною продукцією, сидром тощо, де акциз сплачується, а маркування відсутнє.

Які алкогольні напої підлягають маркуванню зараз?

Як передбачено поточною редакцією п. 226.6 ПКУ, маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об'ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5% об'ємних одиниць не здійснюється.

Що пропонується законопроектом?

Запропонованим законопроектом передбачено доповнення п. 226.6 ПКУ новим абзацом, згідно з яким не підлягають маркуванню звичайні (неігристі) вина, зброджені напої, фактична міцність яких не вища за 15% об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження.

З якої дати почне діяти закон у разі прийняття?

Як зазначено у проекті, Закон набере своєї чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності з виробництва алкогольних напоїв для малих виробництв виноробної продукції».

Також «Судово-юридична газета» писала про новації квітня: що і для кого зміниться.

Крім того, ми повідомляли, що дохід від акцизу на паливо – у місцеві бюджети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Павло Григорович
    Павло Григорович
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва