Комітет рекомендував Раді прийняти в другому читанні законопроект про конституційну процедуру

18:25, 17 июня 2021
Рішення прийняв Комітет з питань правової політики на засіданні 17 червня.
Комітет рекомендував Раді прийняти в другому читанні законопроект про конституційну процедуру

У четвер, 17 червня, Комітет з питань правової політики на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти в другому читанні і у цілому законопроект за реєстр. № 4533 «Про конституційну процедуру» (актуальна назва на друге читання «Про процедуру розгляду справ і виконання рішень Конституційного Суду України») в редакції, запропонованій Комітетом. Про це на своєму Telegram-каналі повідомила Ольга Совгиря – представник Верховної ради у КСУ.

Раніше ми писали: законопроектом пропонується прийняти окремий закон, яким визначити порядок здійснення Конституційним Судом України своїх повноважень під час розгляду справ конституційної юрисдикції, підстави і порядок звернення до нього, процедуру розгляду ним справ, постановлення і виконання його рішень, надання висновків.

Законопроектом також вносяться зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу, законів України «Про Регламент Верховної Ради України», «Про державну службу», «Про Конституційний Суд України».

У пояснювальній записці сказано, що ключовою метою прийняття законопроекту є урегулювання процедурної і процесуальної діяльності КСУ в межах та обсягу, передбачених ст. 153 Конституції України.

У цілому, законопроект складається із восьми розділів, що об’єднують у своєму змісті 65 статей, а також положення прикінцевого та перехідного характеру. При цьому, кожен із розділів унормовує певний комплекс питань, об’єднаних загальною ціллю законопроекту – на рівні закону врегулювати процедурні аспекти діяльності КСУ.

Венеційська комісія у Висновку № CDL(2021)013 щодо законопроекту про конституційну процедуру (реєстр. № 4533) і альтернативного проекту (реєстр. № 4533-1) надала позитивну оцінку законопроекту 4533 «Про конституційну процедуру». 

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект № 4533 від 21.12.2020 про «Конституційну процедуру».

Також нам стало відомо, що законопроект про конституційну процедуру змінює в процесуальних кодексах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...