Допомога малозабезпеченим: уряд суттєво підвищує виплати сім’ям

18:54, 9 октября 2019
Підхід до надання допомоги малозабезпеченим сім'ям та таким, які опинилися в складних життєвих обставинах, планується змінити.
Допомога малозабезпеченим: уряд суттєво підвищує виплати сім’ям

Кабінет міністрів планує змінити систему надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та таким, які опинилися в складних життєвих обставинах. Про це йдеться в програмі, опублікованій на сайті уряду.

Як йдеться у програмі, соціальна допомога повинна «стимулювати членів сім'ї подолати складні життєві обставини і повернутися до активного економічного та соціального життя».

Зокрема, працездатним членам таких сімей допомагатимуть працевлаштуватися на більш високооплачувану роботу або відкривати власний бізнес. За п'ять років кожна друга людина працездатного віку, яка не працює і чия сім'я отримує фінансову допомогу від держави, має бути працевлаштована і не потребувати допомоги держави.

В першу чергу домогтися поліпшення ситуації передбачається завдяки оновленню служби соціальної допомоги та навчання фахівців. Також планується створити Єдину інформаційно-аналітичну систему управління соціальною підтримкою населення України — E-SOCIAL, завдяки якій буде проводитися аналіз проблем кожної сім'ї і координація зусиль органів влади з надання допомоги.

«Сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, зокрема через низькі доходи, отримають своєчасну і професійну допомогу, включаючи фінансову, яка спрямована на швидкий вихід з кризи і подолання складних життєвих обставин», — йдеться у тексті програми.

В уряді запевняють: завдяки новому підходу громадяни, які дійсно потребують соціальної допомоги, отримуватимуть її в набагато більших розмірах. Зокрема, «межею бідності» стане розмір реального прожиткового мінімуму (його повинні ще порахувати, але вже зараз ясно, що це буде цифра понад 4000 або навіть 4500 грн).

Очікується, що завдяки цьому рівень оподаткування багатьох сімей знизиться, а доходи, відповідно, зростуть.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що Пенсійний фонд  завершив фінансування за вересень

Крім того, ми писали, що у Мінсоцполітики пояснили зменшення витрат держбюджету на субсидії.

Також відомо, як оформити субсидовані виплати через інтернет.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нові реалії судової влади України: як ухвалювали законопроект №1008
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Борис Желик
    Борис Желик
    председатель Хозяйственного суда Черновицкой области