Антикорупційний суд: Зеленський оцінив готовність суду до початку роботи

16:41, 7 июня 2019
Ефективна діяльність антикорупційних органів України є вимогою суспільства.
Антикорупційний суд: Зеленський оцінив готовність суду до початку роботи

Президент Володимир Зеленський зустрівся з головою Верховного Суду Валентиною Данішевською та головою Вищого антикорупційного суду Оленою Танасевич. Про це йдеться на офіційному сайті Президента.

«Хочемо допомогти Антикорупційному суду вирішити проблеми для якнайшвидшого початку роботи»,  підкреслив глава держави. 

Учасники зустрічі обговорили стан готовності Вищого антикорупційного суду до запуску 5 вересня, зокрема проблеми з приміщенням та робочими місцями для суддів.

Закон України «Про Вищий антикорупційний суд» встановлює чіткі вимоги до розміщення установи. Так, приміщення суду оснащуються сучасними засобами для гарантування особистої безпеки суддів та збереження документації. Також Апеляційна та судові палати Вищого антикорсуду не можуть розміщуватися в одній будівлі, зокрема разом з іншими судами та їхніми апаратами.

Вказано, що у 2018 році Кабінет міністрів України виділив 2 будівлі для Вищого антикорупційного суду, які наразі є непридатними та потребують тривалого капітального ремонту. Для тимчасового розміщення Вищого антикорупційного суду та його Апеляційної палати Державна судова адміністрація України надала приміщення Печерського районного суду Києва, однак це не узгоджується з вимогами ст. 15 Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

За словами Олени Танасевич, невирішене питання з приміщенням може призвести до зриву початку роботи Вищого антикорупційного суду. Водночас вона повідомила, що з боку ВАКС вживаються всі необхідні заходи для вчасного початку роботи суду.

Президент наголосив на готовності вживати всіх заходів, необхідних для забезпечення належного функціонування Антикорупційного суду.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» проводила текстову трансляцію присяги суддів Вищого антикорупційного суду.

Крім того, міжнародні організації обговорили співпрацю з ДСА щодо роботи антикорупційного суду.

Додамо, Державна судова адміністрація України оголошувала конкурс на зайняття вакантної посади заступника керівника апарату Вищого антикорупційного суду.

Також ми писали, що призначено керівника апарату Вищого антикорупційного суду

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Владимир Горбалинский
    Владимир Горбалинский
    судья Днепропетровского окружного административного суда
загрузка...