Якщо мотивувальна частина вироку істотно відрізняється від його тексту, вирок підлягає скасуванню

17:05, 9 сентября 2019
ККС ВС: повний текст вироку оголошується негайно після виходу суддів з нарадчої кімнати.
Якщо мотивувальна частина вироку істотно відрізняється від його тексту, вирок підлягає скасуванню

Касаційний кримінальний суд по справі №500/6587/16-к зазначив наступне:

Судове рішення проголошується прилюдно, негайно після виходу суддів з нарадчої кімнати. Головуючий у судовому засіданні роз’яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку чи ухвали (постанови) суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, та прокурору.

Системний аналіз процесуальних норм указує на те, що вирок має бути складено в нарадчій кімнаті, а його повний текст оголошено негайно після виходу суду з нарадчої кімнати.

Копія цього вироку негайно має бути вручена учасникам судового провадження.

До необхідності надання такого роз’яснення призвів випадок, який стався в Апеляційному суді Одеської області, коли суд після виходу з нарадчої кімнати проголосив новий вирок, мотивувальна частина якого істотно відрізняється від тексту вироку, наявного в матеріалах кримінального провадження. Зокрема, у мотивувальній частині наявного в матеріалах кримінального провадження вироку міститься текст, який не оголошувався Апеляційним судом під час проголошення судового рішення, і, навпаки, відсутній текст, який було оголошено в судовому засіданні.

Крім того, матеріали кримінального провадження не містять даних, які підтверджували б, що вирок Апеляційного суду негайно після його проголошення був вручений обвинуваченому та прокурору.

Порушення, допущені Апеляційним судом Верховний Суд визнав істотними порушеннями, що стало підставою для скасування судового рішення.   

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Юрій Сіренко
    Юрій Сіренко
    голова Черкаського апеляційного суду
загрузка...