Слуги народу пропонують спростити доступ до правосуддя мешканцям Криму

13:00, 13 февраля 2020
Розгляд судових справ для мешканців Криму буде проходити у судах Херсонської області: подано законопроект.
Слуги народу пропонують спростити доступ до правосуддя мешканцям Криму

Громадянам України, які проживають  на тимчасово окупованій території АР Крим, дозволять отримувати захист своїх прав у судах Херсонської області.

Такі зміни запропоновані в законопроекті №3048 «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя»

Авторами законопроекту виступили народні депутати від партії «Слуга народу» Руслан Горбенко та Тарас Тарасенко.

Наразі статтею 12 Закону визначається, що розгляд судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, забезпечується судами міста Києва відповідної юрисдикції та інстанції.

Автори законопроекту зазначають, що для громадян подолання відстані з АР Крим до м. Київ для звернення до суду та/або участі у судовому засіданні займає щонайменше 15 годин в один бік, а також потребує витрат, значно більших за розмір судового збору, від сплати якого вони не звільнені.

Що пропонується законопроектом 

Проектом передбачається доповнення частини 1 статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» чотирма абзацами, якими пропонується надати можливість громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим, звернутися до будь-якого суду Херсонської області або ж  із клопотанням до суду міста Києва про передання справи на розгляд до суду у Херсонській області.:

«За клопотанням сторони спору – фізичної особи, яка постійно проживає на тимчасово окупованій території, розгляд:

цивільних справ, підсудних місцевим загальним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя,  забезпечується місцевим загальним судом Херсонської області за вибором особи;

цивільних справ, підсудних загальним апеляційним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя,  забезпечується Херсонським апеляційним судом.

Таке клопотання може бути подане разом із позовною заявою до визначеного особою суду. У разі подання клопотання після відкриття провадження справа передається до визначеного суду у порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом».

Також ми повідомляли про відновлення правосуддя на окупованих територіях: що планує зробити держава

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що буде з зарплатою працівників апарату судів та суддів: коментар Голови ДСА Зеновія Холоднюка
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентин Мороз
  Валентин Мороз
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Борис Плотницкий
  Борис Плотницкий
  председатель Западного апелляционного хозяйственного суда
 • Виталий Щавинский
  Виталий Щавинский
  заместитель председателя Киевского окружного административного суда