Комітет забракував законопроект про відшкодування шкоди потерпілим

15:25, 1 октября 2020
Фонд відшкодування шкоди потерпілим від злочинів не створять найближчим часом, оскільки Комітет повернув законопроект Кабміну.
Комітет забракував законопроект про відшкодування шкоди потерпілим

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності повернув Кабміну законопроект «Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень», про який «Судово-юридична газета» писала раніше, і який був зареєстрований у Верховній Раді під № 3892 від 17.07.2020.

Законопроект презентував заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.   

Нагадаємо стислий зміст законопроекту.

Проектом Закону визначено, що потерпілий має право на відшкодування шкоди у зв’язку з втратою заробітку внаслідок заподіяння насильницьким кримінальним правопорушенням шкоди його здоров’ю та понесенням витрат на медичні послуги.

Пропонується гарантувати здійснення відшкодування шкоди з боку держави також у випадках звільнення особи від кримінальної відповідальності з підстав, визначених Кримінальним кодексом України, вчинення суспільно небезпечного діяння неосудною особою або якщо не встановлено особу, яка вчинила насильницьке кримінальне правопорушення.

Відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень передбачається за рахунок надходжень до спеціального фонду Державного бюджету України від виконання покарань у вигляді штрафів, виправних робіт та збору на відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями.

Крім того, запроваджується збір на відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями, платниками якого є особи, стосовно яких ухвалено судом та набрав законної сили обвинувальний вирок.

Ставки збору на відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями, у разі ухвалення судом та набранням законної сили вироку суду встановлюються залежно від ступеня тяжкості вчиненого кримінального правопорушення у таких розмірах:

кримінального проступку

0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

нетяжкого злочину

0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

тяжкого злочину

0,45 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

особливо тяжкого злочину

0,6 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Депутати погодилися з ідеєю законопроекту, але розкритикували його зміст.

Нардеп Олександр Бакумов висловив позицію, що законопроект вимагає доопрацювання в частині джерел наповнення фонду.

Нардеп Григорій Мамка зазначив, що положення законопроекту не передбачають порядку та розміру відшкодування цієї шкоди для цієї категорії потерпілих. Крім того, його засмутили положення про повноваження представника закладу охорони здоров’я звернутися із заявою про відшкодування витрат на медичні послуги, надавши витяг із ЄРДР. Депутат звертає увагу, що лікарі не мають доступу до ЄРДР.  Тобто, на його думку, документ повинен бути доопрацьований Урядом.

Думки про суперечності та юридичну невизначеність документа висловлювали і  інші депутати.

Одночасно депутати повернули Уряду супутній законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення механізму відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень № 3893 від 17.07.2020.

Раніше законопроект коментував очільник Міністерства юстиції Денис Малюська.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Оцінювання державних службовців: як і для чого
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Игорь Жовква
  Игорь Жовква
  заместитель руководителя Офиса Президента Украины
 • Сергей Баев
  Сергей Баев
  судья Хмельницкого горрайсуда Хмельницкой области
 • Валериан Луняченко
  Валериан Луняченко
  судья Киевского районного суда Одессы
загрузка...