В судах могут отключить интернет из-за отсутствия средств

14:02, 2 ноября 2020
Укртелеком уже ограничил скорость интернета для местных и апелляционных судов.
В судах могут отключить интернет из-за отсутствия средств

Ввиду отсутствия средств, в украинских судах могут отключить интернет. Пока же речь идет об ограничении скорости «Укртелекомом» (монополистом в этой сфере).

О таких рисках сообщил заместитель главы Государственной судебной администрации Сергей Чорнуцкий.

«Через відсутність у судах коштів на оплату послуг, Укртелеком розпочав обмеження швидкості каналів Інтернет-зв’язку для місцевих та апеляційних судів. Зазначене негативно позначиться на функціонуванні Електронного суду, електронної пошти, проведенні судових засідань в режимі відеоконференції, відправці документів до Єдиного державного реєстру судових рішень, своєчасному надсиланні судових повісток в електронному вигляді тощо...», — сообщил он.

В свою очередь, ГСА официально сообщает следующее.

«Зокрема, станом на сьогодні у судів відсутні кошторисні призначення для можливості оплати послуг Державного підприємства «Інформаційні судові системи» з адміністрування Автоматизованої системи діловодства суду в сумі більше 15 млн гривень. Внаслідок чого підприємство не в змозі розрахуватися з боргами ПАТ «Укртелеком» як провайдера послуг Інтернет-зв’язку.

Обмежена швидкість зв’язку негативно впливає на функціонування Електронного суду, електронної пошти, проведення судових засідань в режимі відеоконференцій, відправку судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень, своєчасне надсилання судових повісток в електронному вигляді тощо.

Крім цього, в кошторисі ДСА України на сьогодні відсутні асигнування для розрахунку з Державним підприємством «Інформаційні судові системи» за послуги з адміністрування системи відеоконференцзв’язку за жовтень-грудень поточного року в сумі 5,7 млн гривень. Відсутні також асигнування на супроводження та підтримку функціонування підсистеми «Електронний суд» та «Електронний кабінет» протягом жовтня-грудня поточного року в сумі 6,8 млн гривень.

Наявність дефіциту бюджетних асигнувань на оплату послуг Державного підприємства «Інформаційні судові системи», накопичення боргів перед Укртелекомом та за іншим господарськими договорами призвело до блокування органами виконавчої служби банківських рахунків підприємства та, як наслідок, паралізувало його роботу.

Для вирішення існуючої проблеми гострого дефіциту в коштах на фінансування судової системи ДСА України неодноразово порушувала перед Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики, Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, Кабінетом Міністрів України, Міністерством фінансів України питання про неприпустимо низькі показники бюджетних призначень для забезпечення діяльності органів і установ у системі правосуддя у 2020 році та необхідність виділення додаткових бюджетних призначень.

Наразі ДСА України продовжує здійснювати заходи щодо вирішення питання про виділення бюджетних асигнувань», — отмечается на сайте ГСА.

Ранее «Судебно-юридическая газета» сообщала, что Укрпочта получит 30 млн евро от Европейского инвестиционного банка на модернизацию и развитие цифровой почтовой инфраструктуры в Украине.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нова карта судів України: що стане з місцевими судами та що чекає громадян, суддів та апарати
Нова карта судів України: що стане з місцевими судами та що чекає громадян, суддів та апарати
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Іванна Іванюк
  Іванна Іванюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова
 • Олена Висоцька
  Олена Висоцька
  заступник Міністра юстиції України
 • В'ячеслав Хохуляк
  В'ячеслав Хохуляк
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
загрузка...