У МОН хочуть преміювати студентів: деталі

11:26, 24 декабря 2020
У бюджеті на наступний рік закладений фонд академічних стипендій у розмірі 3,94 млрд грн.
У МОН хочуть преміювати студентів: деталі
Джерело фото: Укрінформ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Міністерство освіти і науки України (МОН) запропонувало Міністерству фінансів преміювати студентів і збільшити коло стипендіатів. Про це зазначив під час робочого візиту на Полтавщину Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет на зустрічі з представниками студентського самоврядування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», про що повідомляє пресслужба відомства.

Студенти порушили питання практичного застосування реформи стипендіального забезпечення здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, започаткованої у 2017 році.

«Нещодавно Міністерство запропонувало зміни щодо розширення можливостей стипендіального забезпечення, зокрема преміювання студентів, збільшення кола стипендіатів. І коли ми опрацюємо це питання з Мінфіном, вийдемо на конструктив щодо студентів та в найближчому майбутньому зміни запрацюють – студентство має бути задоволеним», – повідомив Сергій Шкарлет.

У МОН відзначили, що з 1 січня 2017 року заклади освіти, що фінансуються через МОН, були позбавлені права за рахунок стипендіального фонду надавати здобувачам фахової передвищої та вищої освіти матеріальну допомогу та заохочувати їх за успіхи в навчальній, науковій або громадській діяльностях. Рішення щодо надання такої допомоги (або заохочення) схвалював колегіальний орган – стипендіальна комісія з обов’язковим залученням студентського самоврядування та профспілок, і воно було свідченням автономії та самоврядування закладів освіти в розв'язанні фінансових питань. Також із 2017 року був змінений порядок призначення академічних стипендій, за яким кількість стипендіатів зменшилась майже вдвічі (з 75% до 40-45%). 

При цьому в бюджеті на наступний рік закладений фонд академічних стипендій у розмірі 3,94 млрд грн.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Кабінет Міністрів України схвалив постанову № 1149 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 822 та зупинення її дії», яка відстрочує збільшення зарплати освітянам.

При цьому т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму телеграм-каналі усіх запевнив, що зарплати освітян зростатимуть.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Валентина Юрченко
    Валентина Юрченко
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Олександр Мельник
    Олександр Мельник
    суддя Миколаївського окружного адміністративного суду