Комітет рекомендував підтримати законопроект Стефанчука про порядок обчислення часу

12:37, 19 февраля 2021
Руслан Стефанчук запропонував не здійснювати сезонний перехід часу на всій території України.
Комітет рекомендував підтримати законопроект Стефанчука про порядок обчислення часу
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроект «Про обчислення часу в Україні» (реєстр. №4201), автором якого є Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України.

Згідно з текстом законопроекту на території України для обчислення календарної дати використовується григоріанський календар, обчислення часу здійснюється відповідно до київського часу, що є єдиним для всієї території України.

Початковою точкою для обчислення календарної дати є 00 годин 00 хвилин 00 секунд 1 січня 1 року.

 Сезонний перехід часу на території України не здійснюється.

Час календарного дня обчислюється годинами, хвилинами та секундами.

За початкову точку календарного дня (доби) приймається момент часу, що відповідає 00 годинам 00 хвилинам 00 секундам.

Закінченням календарного дня (доби) вважається момент часу, що відповідає 24 годинам 00 хвилинам 00 секундам.

Обчислення годин, хвилин і секунд протягом календарного року не змінюється, крім можливої корекції секунд, пов’язаної із зміною параметрів обертання Землі навколо власної осі. Заходи, пов’язані із зазначеною корекцією, здійснює Служба єдиного часу і еталонних частот.

 Обчислення часу при визначенні розпорядку роботи

Розпорядок роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ і організацій усіх форм власності визначається та встановлюється за київським часом.

Київський час — час годинної зони, в якій розташована столиця України — місто Київ, що відповідає другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2.

Київський час установлюється та застосовується як єдиний час, за яким здійснюються звітно-облікові процеси для єдиної транспортної системи України та сфери телекомунікацій.

Обчислення суднового часу в морі проводиться за міжнародною системою годинних поясів. Під час перебування суден на рейдах (у портах) іноземних держав використовується час, який установлено на відповідних рейдах (у портах).

Автор законопроекту Руслан Стефанчук вважає, що встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу в свою чергу дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Він також впевнений, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню та негативно впливає на здоров’я та біоритми людини.

«Одна з найбільших цінностей, яка є у світі, — це цінність часу. Під час напрацювання з колегами тексту цього законопроекту, ми враховували вимоги статті 92 Конституції України, відповідно до якої виключно законами України встановлюються одиниці часу. А також положення статті 3, яка визначає людину, її життя і здоров’я найвищою соціальною цінністю. Сезонне переведення стрілок годинників не повинно завдавати шкоди», — наголосив Руслан Стефанчук.

За його словами, перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на біоритми людини.

«Я направив листи до Національної академії наук України та провідних медичних університетів України. Абсолютно всі, без виключення, висловили підтримку ідеї скасування сезонного переведення годинника, оскільки це негативно впливає на біоритми людини та, відповідно, на здоров’я людини. Сьогодні науковці ґрунтовно досліджують питання біологічних ритмів людини. У 2017 році лауреатами Нобелівської премії в галузі медицини та фізіології стали троє американських вчених — Джеффрі Холл, Майкл Росбаш та Майкл Янг. Вони були відзначені престижною премією за дослідження молекулярних механізмів, які контролюють добові біоритми людей», — додав він.

Стефанчук додав, що економічна доцільність переведення стрілок годинників не доведена.

«Реалії життя істотно змінилися й говорити про якусь економію не доводиться. У висновках Європарламенту, Національної академії наук України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відзначається, що переведення годинників немає жодного економічного обґрунтування. Не існує досліджень, в яких було б доведено заощадження електроенергії. У разі необхідності при підготовці законопроекту до другого читання ми зможемо передбачити можливість надання деяким територіальним громадам права запроваджувати регіональний робочий час».

Раніше Рада прийняла за основу два законопроекти про розмитнення «євроблях».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Валентина Юрченко
    Валентина Юрченко
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Олександр Мельник
    Олександр Мельник
    суддя Миколаївського окружного адміністративного суду