Депутати пропонують дозволити закладам освіти та науки здійснювати закупівлі без дотримання процедур

18:29, 13 мая 2021
Парламентарі пропонують надати можливість освітнім установам здійснювати видатки на придбання товарів за рахунок власних надходжень без необхідності дотримання процедур публічних закупівель.
Депутати пропонують дозволити закладам освіти та науки здійснювати закупівлі без дотримання процедур

Група народних депутатів, серед яких Сергій Мінько, Дмитро Лубінець, Анна Скороход та інші, внесли до парламенту законопроект № 5476 про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо здійснення закупівель закладами освіти та державними науковими установами за рахунок власних надходжень. У пояснювальній записці зазначено, що метою проекту Закону є надання закладам освіти та державним науковим установам можливості здійснення термінових видатків на придбання товарів, робіт та послуг за рахунок власних надходжень без необхідності дотримання процедур публічних закупівель.

Новації

Законопроектом пропонується доповнити статтю 3 Закону України «Про публічні закупівлі» пунктом 23, прописавши, що «товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, державними науковими установами  за рахунок власних надходжень» належать до випадків, на які не поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі».

Автори зазначають, що заклади освіти та державні наукові установи мають додаткові позабюджетні грошові надходження від надання ними платних послуг та внаслідок здійснення виробничо-господарської діяльності. Наявність спеціального фонду власних надходжень надає можливість закладам освіти та державним науковим установам задовольняти поточні потреби у здійсненні термінових капітальних та поточних видатків, які не передбачені бюджетним розписом.

«На сьогоднішній день актуальним є питання оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти та державних наукових установ для забезпечення наукового та навчального процесу, проведення науково-дослідницької діяльності, оновлення застарілої навчально-наукової бази. Маючи власні надходження спеціального фонду заклади освіти та державні наукові установи позбавлені можливості оперативного здійснення пріоритетних видатків через необхідність дотримання процедур з публічних закупівель», - зазначають депутати.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Кабмін визначив, як навчатимуть державних службовців замість реорганізованої Національної академії державного управління при Президентові України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ярослав Мельник
  Ярослав Мельник
  суддя Київського апеляційного суду
 • Віктор Мачульський
  Віктор Мачульський
  заступник голови Волинського окружного адміністративного суду
 • Віктор Братасюк
  Віктор Братасюк
  суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області
загрузка...