Верховна Рада не набрала достатньо голосів для ухвалення доопрацьованого законопроекту про РРО

17:46, 23 сентября 2021
Верховна Рада не змогла ухвалити доопрацьований законопроект про РРО, не голосував навіть Гетманцев.
Верховна Рада не набрала достатньо голосів для ухвалення доопрацьованого законопроекту про РРО

Позачергове засідання Верховної Ради 23.09.2021 не виявилося результативним, якщо говорити про голосування за зміни до закону про РРО.

На порядок денний було винесено три законопроекти щодо порядку застосування РРО:

 • проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відміни норм, які передбачають посилення фіскального тиску шляхом розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій (№ 2645, автор Антон Поляков);
 • проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про застосування реєстраторів розрахункових операцій ( № 2645-1, автор Микола Бабенко);
 • проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - платниками єдиного податку (№ 2645 – д, автор Данило Гетманцев).

Останній із законопроектів був зареєстрований ще 12.10.2020 під № 2645-д (доопрацьований).

Цей компромісний варіант вирішили створити після того, як проти законопроектів № 2645 та № 2645-1 виступили Комітет з питань цифрової трансформації, Мінфін, ДПС, а також Міністерство розвитку економіки,торгівлі та сільського господарства України.

Змінами до законодавства передбачалося:

- збільшення розміру загальної площі, дозволеної для надання в оренду для перебування на спрощеній системі оподаткування;

- розширення переліку побутових послуг населенню, які надаються платниками єдиного податку;

- звільнення від застосування РРО та/або програмних РРО платників єдиного податку другої групи за критеріями місця здійснення діяльності та/або розміру загальної площі торгового об'єкту;

- пом'якшення відповідальності суб'єктів господарювання за порушення порядку застосування РРО, включаючи звільнення від відповідальності суб'єктів господарювання, які проводять розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару, збільшення до двох мінімальних заробітних плат суми залишку готівки в касі для незастосування штрафу, звільнення від штрафу, пов'язаного із створенням та зберіганням інформації на контрольній стрічці і за неподання до контролюючих органів звітності, пов'язаної із застосуванням програмних РРО.

Проте автор законопроекту та головний ідеолог фіскалізації Данило Гетманцев під час виступу з трибуни Верховної Ради заявив, що законопроект втратив актуальність. За його словами, всі питання, що висвітлені в законопроекті, були вирішені іншими законами, які раніше були ухвалені та вже набрали чинності. Тому він просив не підтримувати жоден із законопроектів.

Нардеп Ніна Южаніна під час виступу налякала всіх тим, що в Офісі Президента обговорюється можливість повернення в законодавство «кешбеку», щоб покупці подавали скарги на продавців та отримували частину накладених штрафів.  За її словами, програмні РРО – це фікція,  всім підприємцям воно недоступне.

У результаті голосування всі три законопроекти були відхилені, оскільки в сесійній залі була присутня мінімальна кількість депутатів. Причиною стала відсутність під час голосування більшої частини монокоаліції. Це призвело до того, що присутні нардепи навіть вимагали провести перереєстрацію і в разі недостатньої кількості народних депутатів для прийняття рішень закрити позачергове засідання.  Зрозуміло, що це нічим не закінчилося.

Також законопроект про медіацію був винесений на друге читання

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Євген Чаку
  Євген Чаку
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
 • Володимир Бєляновський
  Володимир Бєляновський
  суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...