Відсторонена від роботи через вакцинацію вчителька подала позов до суду: винесено рішення

13:40, 7 декабря 2021
Суд частково задовольнив вимоги позивачки.
Відсторонена від роботи через вакцинацію вчителька подала позов до суду: винесено рішення
Джерело фото: golovbukh.ua

6-го грудня було винесено рішення Роменським міськрайонним судом Сумської області у справі № 585/3294/21. Вона стосується позову вчительки англійської мови, яку відсторонили від роботи через відсутність щеплення.

Жінка звернулася до суду з позовом до школи про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу.

Свій позов вчителька  мотивує тим, що 3-го листопада відповідач повідомив її про обов’язкову вакцинацію поти COVID-19. До 8-го листопада необхідно було  надати документ про вакцинацію або документ про заборону на вакцинацію. В іншому випадку було би здійснено  відсторонення від роботи без збереження заробітної плати, що й сталося.

5-го листопада позивачку було відсторонено від роботи без збереження зарплати з 8-го листопада на час відсутності щеплення. Вчителька вважає, що цей наказ про відсторонення є незаконним, бо порушує її право на працю.

Суд ухвалив: «Позовні вимоги позивача П.  до Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2 ім .ак. А.Ф. Йоффе Роменської міської ради Сумської області  про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу, - задовольнити частково».

Тобто суд вирішив скасувати  наказ у частині відсторонення від роботи позивача. А у решті позову було відмовлено.

Зазначимо, що рішення суду не набрало законної сили і може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Раніше «Судово-юридична газета» з’ясовувала, чи порушується право на освіту через обов’язкову вакцинацію освітян в Україні.

Нагадаємо, що з 8 листопада невакцинованих педагогів почали відстороняти від роботи.

 Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як збираються зменшити штрафи для бізнесу
Як збираються зменшити штрафи для бізнесу
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва
загрузка...