Отримати повідомлення про судове засідання можна буде у Дії

08:16, 14 декабря 2021
Зареєстровано спільний наказ про електронну інформаційну взаємодію між підсистемою «Електронний суд» ЄСІТС та мобільним додатком Дія.
Отримати повідомлення про судове засідання можна буде у Дії

6 грудня 2021 року в Міністерстві юстиції зареєстровано спільний наказ про електронну інформаційну взаємодію між підсистемою «Електронний суд» ЄСІТС та мобільним додатком Дія.

Про це повідомила керівник проектів цифрової трансформації відділу координації проектів цифрового розвитку департаменту координації проектів цифрової трансформації Міністерства цифрової трансформації України Оксана Літвінова.

«Наразі команди профільних підприємств Мінцифри та ДСА проводять тестування сервісу «повідомлення про судове засідання» та найближчим часом зможемо скористатись такою послугою у Дії», - зазначила вона.

Нагадаємо, що у вересні вона повідомила, що незабаром українці отримають нові можливості з виконання судових рішень.

«Одним із пріоритетів, які бачить Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством юстиції, це електронні виконавчі документи. Це дасть економію державних коштів. Це буде і автоматизований процес сплати, стягнення судового збору. Виконавчі документи не надсилаються в конвертах, а вони зможуть надходити до Автоматизованої системи виконавчих проваджень, якою наразі опікується Державне підприємство «Національні інформаційні системи» в управлінні Мін'юсту.

На сьогодні триває активна робота з проектування чотирьох сервісів. Це повідомлення про судове засідання, отримання судового рішення громадянином в «Дії». Яку користь це принесе?

У подальшому громадянин зможе отримати державну послугу в іншому органі, де він пред’являє це судове рішення. До прикладу, є стягнення аліментів або перерахунок пенсії – з цим паперовим документом громадянин потім йде до іншого органу державної влади, щоб отримати в подальшому послугу за судовим рішенням.

Також електронні виконавчі документи. І ще одним сервісом є сплата штрафу за постановою про адмінправопорушення.

Не можу точно сказати про строки запуску цих сервісів, але точно два з них на фінальній стадії. Це повідомлення і отримання повного тексту судового рішення. І я думаю, що додатково буде проінформовано суспільство, як ми підпишемо спільний наказ з ДСА і продемонструємо, як це працює», - сказала вона.

Детальніше дивіться у сюжеті Право ТВ.

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/suduaна Youtube «Право ТВ», а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Прилипчук
    Олександр Прилипчук
    заступник голови Сумського окружного адміністративного суду
  • Олександр Мирутенко
    Олександр Мирутенко
    суддя Західного апеляційного господарського суду
загрузка...