Рада тимчасово дозволила пільговий імпорт вантажівок та спецмашин

16:02, 12 мая 2022
На час дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його скасування дозволено пільговий імпорт автобусів вантажівок та спецмашин, які відповідають стандарту «Євро-3» але заборонили їхній продаж протягом 3 років.
Рада тимчасово дозволила пільговий імпорт вантажівок та спецмашин
Джерело фото: sites.google.com

Верховна Рада схвалила за основу та вцілому законопроєкт №7360, який передбачає поновлення відшкодування ПДВ за рахунок коштів держбюджету, зобов’язання сплачувати податків бізнес, який має можливість це робити, а також пільгове розмитнення автобусів, вантажівок та спецмашин. За відповідне рішення проголосували 276 народних депутатів

Ухвалений законопроєкт передбачає відновлення обов'язку сплати податків і подання звітності для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов'язок. Перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов'язків встановлюватиметься Мінфіном.

При цьому платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасні подання звітності чи сплату податків у період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки  були виконані протягом 60 днів із дня відновлення такої можливості.

Звільнення від відповідальності поширюється і на бізнес, який перейшов на спрощену систему оподаткування(2% з обороту). Підприємців буде звільнено від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов'язків з 24 лютого 2022 року до переходу на спрощену систему, за умови виконання таких обов'язків протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

Суми податкового кредиту включені за ті товари, які були потім знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.

Як відомо, на час війни в Україні було впроваджено добровільну сплату податків для малого та середнього бізнесу та скасування відповідальності за несплату податків та не подання звітності, якщо бізнес не має такої можливості. Однак у «Слузі народу» заявляли, що частина бізнесу не платить податки прикриваючись війною і пообіцяли прикрити лазівку.

Також депутати на час дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його скасування дозволили пільговий імпорт автобусів вантажівок та спецмашин, але заборонили їхній продаж протягом 3 років. При цьому транспорт має щонайменше відповідати стандарту «Євро-3».

Як повідомляла «Судово-юридична газета» в управлінні Державної податкової служби пояснили, як сплачувати задекларований ПДВ під час воєнного стану.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Віталій Галаган
  Віталій Галаган
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олена Губська
  Олена Губська
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Яна Іваненко
  Яна Іваненко
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...