Втручання адвокатів у діяльність суддів: ВРП звернеться до КДКА

12:14, 27 марта 2019
Рішення було прийняте на засіданні 26 березня.
Втручання адвокатів у діяльність суддів: ВРП звернеться до КДКА

Вища рада правосуддя 26 березня розглянула повідомлення суддів Першотравневого районного суду Чернівців Федіної Аліни Василівни, Стоцької Лариси Анатоліївни, Іщенка Ігоря Володимировича про втручання у їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя. Про це передає прес-служба ВРП.

Доповідач, член Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк поінформував про зміст повідомлення суддів Першотравневого районного суду міста Чернівців Федіної А. В., Стоцької Л. А., Іщенка І. В. про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя.

Судді повідомили, зокрема, що під час розгляду кримінального провадження стосовно чотирьох осіб, обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187 (розбій), ст. 257 (бандитизм), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України, адвокатами обвинувачених Ноцьким О. В., Малериком Я. І., Яцуляком Т. Р. заявлялися численні необґрунтовані відводи колегії суддів. Водночас до постановлення вироку ці адвокати під час судових дебатів, а адвокат Яцуляк Т. Р. під час телевізійного ефіру на місцевому каналі у своїх коментарях критикували суддів та зневажливо висловлювали незадоволення судовим процесом, поширювали неправдиві твердження щодо наявності корупційних зв’язків колегії суддів з потерпілим та щодо некомпетентності суддів. При цьому адвокати знали, що присутніми в залі судового засідання особами здійснювалася відеозйомка судового процесу, відеозаписи поширювалися в мережі Інтернет та соціальній мережі Facebook, тому адвокатам було достовірно відомо, що їхні критичні та негативні висловлювання на адресу колегії суддів будуть відомі широкому колу осіб та формуватимуть упереджене негативне ставлення до суддів судової колегії.

«Така поведінка адвокатів Малерика Ярослава Ігоровича, Яцуляка Тараса Романовича, Ноцького Олександра Вікторовича під час судового розгляду кримінального провадження дає підстави для вжиття Вищою радою правосуддя заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя», — підсумував Ігор Бенедисюк.

Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури щодо притягнення до передбаченої законом дисциплінарної відповідальності адвокатів Ноцького Олександра Вікторовича, Малерика Ярослава Ігоровича, Яцуляка Тараса Романовича у зв’язку із вчиненням ними дій, що свідчать про втручання в діяльність суддів Першотравневого районного суду Чернівців Федіної Аліни Василівни, Стоцької Лариси Анатоліївни, Іщенка Ігоря Володимировича.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 26 березня Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо внесення Президентові України подання про призначення семи суддів.

Крім того, ВРП розглянула матеріали щодо звільнення суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про звільнення у відставку та за власним бажанням.  

Також нам стало відомо, що Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Козюренка Ростислава Степановича з посади судді Франківського районного суду Львова.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Інна Зубченко
  Інна Зубченко
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Юрій Чопко
  Юрій Чопко
  суддя Господарського суду Тернопільської області
 • Віктор Школяров
  Віктор Школяров
  суддя Верховного Суду України
 • Сергій Гирич
  Сергій Гирич
  голова Личаківського районного суду м. Львова
загрузка...