Втручання адвоката у діяльність судді: ВРП звернеться до КДКА Дніпропетровської області

15:18, 24 апреля 2019
ВРП розглянула повідомлення судді Центрально-Міського райсуду Кривого Рогу.
Втручання адвоката у діяльність судді: ВРП звернеться до КДКА Дніпропетровської області

Вища рада правосуддя 23 квітня 2019 року розглянула повідомлення судді Центрально-Міського районного суду Кривого Рогу Дніпропетровської області Романа Олександровича Кузнєцова про втручання у його діяльність щодо здійснення правосуддя.

Суддя Кузнецов повідомив, що 22 березня 2019 року під час розгляду ним як слідчим суддею клопотання слідчого про арешт тимчасово вилученого майна адвокат, процесуальний статус якого  третя особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, вчинив щодо нього протиправні дії. Під час судового засідання адвокат схопив стілець і кинув його на стіл, за яким сидів суддя. Суддя Кузнецов сприйняв ці дії як погрозу насильством.

На переконання судді Кузнецова, поведінка адвоката та вільних слухачів, які його підтримували, свідчить про відверте нехтування гарантіями незалежності суддів та явну неповагу до представників органів судової влади.

«Повідомлені суддею обставини підтверджуються відеозаписом судового засідання, який є в матеріалах справи. Вважаю, що своїми діями адвокат порушив положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також Правила адвокатської етики»,  зазначив член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич.

Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката у зв’язку із вчиненням ним дій, що свідчать про порушення гарантій незалежності судді Центрально-Міського районного суду  Кривого Рогу Дніпропетровської області Романа Олександровича Кузнецова; звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 березня 2019 року за ст. 377 (погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного) Кримінального кодексу України у зв’язку з подією у судовому засіданні 22 березня 2019 року.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВРП внесе подання генеральному прокурору щодо порушення гарантій незалежності суддів.

Крім того, ВРП внесе Президентові подання про призначення 16 суддів.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто дал распоряжение не пускать главу КСУ Александра Тупицкого на рабочее место
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрей Смирнов
  Андрей Смирнов
  заместитель руководителя Офиса Президента Украины
 • Людмила Бывшева
  Людмила Бывшева
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Валерий Лашевич
  Валерий Лашевич
  судья Киевского апелляционного суда
 • Евгения Тополюк
  Евгения Тополюк
  судья Луганского апелляционного суда
 • Татьяна Варварская
  Татьяна Варварская
  заместитель директора Национального антикоррупционного бюро Украины
загрузка...