Оскарження дій виконавця особою, яка не є учасником провадження: Велика Палата ВС визначила юрисдикцію

14:41, 14 мая 2019
У суді дали роз’яснення щодо юрисдикції адміністративних судів.
Оскарження дій виконавця особою, яка не є учасником провадження: Велика Палата ВС визначила юрисдикцію

Публічне акціонерне товариство, яке не є стороною виконавчого провадження, звернулося до адміністративного суду з позовом про визнання недійсною і скасування вимоги приватного виконавця. Про це повідомляє Верховний Суд у Facebook.

Відмовляючи у відкритті провадження в адміністративній справі, Окружний адміністративний суд, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції, керувався тим, що спірні правовідносини виникли під час виконання рішення господарського суду, і тому цей спір підлягає розгляду в порядку господарського судочинства тим судом, який видав виконавчий документ (наказ).

Такий висновок Велика Палата Верховного Суду визнала помилковим з огляду на те, що оскільки ПАТ не є стороною виконавчого провадження і не наділене процесуальним правом щодо оскарження вимоги приватного виконавця в порядку ст. 339 Господарського процесуального кодексу України.

При цьому згідно із ч. 1 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

З огляду на зазначене Велика Палата ВС дійшла висновку, що спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Із повним текстом постанови ВП ВС від 27 березня 2019 року у справі №823/359/18 (провадження №11-1470апп18) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про висновок Великої Палати ВС щодо повноважень адмінсуду.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто «обкакался»: Украина или МВФ, и что с судебной реформой – мнение народных депутатов
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Игорь Подобед
  Игорь Подобед
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Владимир Сторчак
  Владимир Сторчак
  судья Седьмого апелляционного административного суда
 • Андрей Ключник
  Андрей Ключник
  судья Святошинского районного суда Киева
 • Виктор Криворотенко
  Виктор Криворотенко
  и.о. председателя Сумского апелляционного суда
 • Александр Пузанов
  Александр Пузанов
  член Комитета Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики
загрузка...