Заповнення вакансій суддів: ВРП надала висновок щодо законопроекту № 2525

13:34, 13 февраля 2020
Положення законопроекту створюють нерівні можливості для зайняття вакантної посади судді.
Заповнення вакансій суддів: ВРП надала висновок щодо законопроекту № 2525

Пропозиція оголошення окремого конкурсу для кандидатів на посаду судді, які набрали менше 75 відсотків максимально можливого бала, може призвести до правової колізії. Це вказано у консультативному висновку Вищої ради правосуддя до законопроекту № 2525, передає прес-служба ВРП.

Законопроект щодо заповнення вакантних посад суддів у місцевих судах від 4 грудня 2019 року (реєстраційний № 2525) внесений на розгляд Верховної Ради України народними депутатами України Дирдіним М.Є., Демченко С.О., Костіним А.Є., Новіковим М.М., Ватрасом В.А., Божиком В.І.

Автори законопроекту № 2525 пропонують доповнити Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Вищу раду правосуддя» нормою, згідно з якою для кандидатів на посаду судді, які за результатами кваліфікаційного іспиту, складеного до набрання чинності Законом України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», набрали менше 75 відсотків максимально можливого бала кваліфікаційного іспиту, незалежно від складення ними повторного кваліфікаційного іспиту, оголошується окремий конкурс на зайняття посади судді, без виключення норми щодо повторного проходження кваліфікаційного оцінювання.

У висновку наголошено, що в разі прийняття зазначеного законопроекту відповідний пункт міститиме дві взаємовиключні норми, а саме:

згідно із чинними нормами кандидат на посаду судді, який набрав менше 75 відсотків максимального можливого бала кваліфікаційного іспиту, повторно складає кваліфікаційний іспит, проходить спеціальну перевірку та бере участь у конкурсі на зайняття посади судді;

за нормами, передбаченими законопроектом № 2525, для цих самих кандидатів на посаду судді, незалежно від складення ними повторного кваліфікаційного іспиту, передбачається оголошення окремого конкурсу на зайняття посади судді.

Проведення окремого конкурсу для кандидатів на посаду судді, які набрали менше 75 відсотків максимально можливого бала, незалежно від складення ними повторного кваліфікаційного іспиту, можна розглядати як дискримінацію стосовно кандидатів, які повторно склали кваліфікаційний іспит відповідно до вимог закону, та стосовно кандидатів на посаду судді, добір яких здійснювався згідно із чинним законодавством, оскільки створює нерівні можливості для зайняття вакантної посади судді.

На думку Вищої ради правосуддя, зазначені питання на сьогодні достатньо врегульовані і не потребують змін, оскільки це може привести до правової колізії. 

Крім того, законопроект не відповідає вимогам нормотворчої техніки, оскільки може привести до двозначності при тлумаченні законодавства.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя не підтримує законопроект № 2525.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що  співавтор законопроекту №2525 розповів про майбутні зміни в судочинстві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему из Реестра исчезают судебные решения и зачем нужен платный доступ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентин Мороз
  Валентин Мороз
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Борис Плотницкий
  Борис Плотницкий
  председатель Западного апелляционного хозяйственного суда
 • Виталий Щавинский
  Виталий Щавинский
  заместитель председателя Киевского окружного административного суда