Рада Європи й надалі співпрацюватиме з Україною щодо зміцнення незалежності судової влади

09:47, 26 июня 2020
Створення ефективного, дієвого, результативного, справедливого правосуддя є одним із зобов’язань України перед Радою Європи.
Рада Європи й надалі співпрацюватиме з Україною щодо зміцнення незалежності судової влади
hcj.gov.ua

Рада Європи готова працювати з усіма державними органами України для створення надійних механізмів забезпечення суддівської незалежності. Про це заявила Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханнеґ Юнкер під час вітальної промови на презентації Щорічної доповіді Вищої ради правосуддя за 2019 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні», передає офіційний сайт ВРП.

Створення ефективного, дієвого, результативного, справедливого правосуддя є одним із зобов’язань України перед Радою Європи, наголосила Ханнеґ Юнкер.

За її словами, міжнародні експерти вітають Рішення Конституційного Суду України від 11 березня 2020 року щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України від 16 жовтня 2019 року № 193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування», а також Рішення КСУ від 11 червня 2020 року щодо відповідності Конституції України статті 375 Кримінального кодексу України. Представниця РЄ висловила сподівання, що коригування національного законодавства щодо статусу суддів та діяльності органів правосуддя й надалі буде відбуватися у руслі Конституції України.

«Ми із задоволенням допомагатимемо Україні через низку своїх проектів задля того, щоб українське судівництво набуло всіх необхідних повноважень та зміцнило свою незалежність, – запевнила Ханнеґ Юнкер. – Усі, хто займаються в Україні цими питаннями, можуть розраховувати на повну підтримку з боку Ради Європи на шляху до подальшого вдосконалення законодавства».

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що Міністерство юстиції розробляє ряд законопроектів щодо судової реформи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Карантинные ограничения для граждан и зарплаты судей: КСУ начал рассмотрение
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Иванна Климпуш-Цинцадзе
  Иванна Климпуш-Цинцадзе
  председатель Комитета Верховной Рады Украины по вопросам интеграции Украины с Европейским Союзом
 • Маргарита Цховребова
  Маргарита Цховребова
  судья Одесского окружного административного суда
 • Ольга Собина
  Ольга Собина
  судья Сумского апелляционного суда
 • Наталья Гридина
  Наталья Гридина
  судья Одесского апелляционного суда
 • Анна Юдковская
  Анна Юдковская
  судья Европейского суда по правам человека от Украины