Як отримати судову повістку, не виходячи із дому: 5 кроків

13:05, 21 июля 2020
За новими правилами надання послуг поштового зв’язку є ризики не отримати повістку в суд і в результаті не з’явитися на засідання: 6ААС.
Як отримати судову повістку, не виходячи із дому: 5 кроків
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

З огляду на нові правила, щодо послуг поштового зв’язку є ризики не отримати судову повістку і, як наслідок, не знати про призначення судового засідання. Про це йдеться у повідомленні Шостого апеляційного адміністративного суду.

Як відомо, 10 січня 2020 року набули чинності зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270. Ними передбачено, що:

 • у разі відсутності адресата-фізичної особи (будь-кого з повнолітніх членів його сім’ї) за адресою, працівник поштового зв’язку інформує адресата за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка». Якщо протягом 3 робочих днів після інформування адресат не з’явився за отриманням листа, працівник пошти робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою» і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду;
 • у разі відсутності адресата-юридичної особи за адресою працівник пошти робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою», яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.

«Тобто з огляду на такі правила є ризики взагалі не отримати судову повістку і, як наслідок, не знати про призначення судового засідання. Проте вважатиметься, що учасник справи повідомлений належним чином – і судове засідання відбудеться за вашої відсутності», — зазначають у Шостому ААС.

Тому у суді оприлюднили відеоурок, як уникнути подібного ризику.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла,  як отримати повістку від суду електронною поштою і які при цьому можуть бути ризики.  

 Також ми писали, як отримати послугу sms-повістки в суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Олександр Карташов
  Олександр Карташов
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Тетяна Стрелець
  Тетяна Стрелець
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Олена Фаріонова
  Олена Фаріонова
  заступник голови Миколаївського апеляційного суду