Як отримати судову повістку, не виходячи із дому: 5 кроків

13:05, 21 июля 2020
За новими правилами надання послуг поштового зв’язку є ризики не отримати повістку в суд і в результаті не з’явитися на засідання: 6ААС.
Як отримати судову повістку, не виходячи із дому: 5 кроків

З огляду на нові правила, щодо послуг поштового зв’язку є ризики не отримати судову повістку і, як наслідок, не знати про призначення судового засідання. Про це йдеться у повідомленні Шостого апеляційного адміністративного суду.

Як відомо, 10 січня 2020 року набули чинності зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270. Ними передбачено, що:

 • у разі відсутності адресата-фізичної особи (будь-кого з повнолітніх членів його сім’ї) за адресою, працівник поштового зв’язку інформує адресата за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка». Якщо протягом 3 робочих днів після інформування адресат не з’явився за отриманням листа, працівник пошти робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою» і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду;
 • у разі відсутності адресата-юридичної особи за адресою працівник пошти робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою», яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.

«Тобто з огляду на такі правила є ризики взагалі не отримати судову повістку і, як наслідок, не знати про призначення судового засідання. Проте вважатиметься, що учасник справи повідомлений належним чином – і судове засідання відбудеться за вашої відсутності», — зазначають у Шостому ААС.

Тому у суді оприлюднили відеоурок, як уникнути подібного ризику.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла,  як отримати повістку від суду електронною поштою і які при цьому можуть бути ризики.  

 Також ми писали, як отримати послугу sms-повістки в суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Оксана Мазурок
  Оксана Мазурок
  судья Хмельницкого горрайсуда Хмельницкой области
 • Роман Борисюк
  Роман Борисюк
  заместитель председателя Житомирского апелляционного суда
 • Анна Шевченко
  Анна Шевченко
  судья Киевского окружного административного суда
 • Лариса Марьенко
  Лариса Марьенко
  судья Харьковского окружного административного суда
загрузка...