Процедури добору та призначення суддів потребують впорядкування та спрощення

13:33, 18 сентября 2020
Валентина Данішевська: Найбільший виклик для судової системи — це кадрове наповнення судів.
Процедури добору та призначення суддів потребують впорядкування та спрощення

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська заявила, що найбільший виклик для судової системи – це кадрове наповнення судів. Так, очільниця ВС взяла участь у вебінарі на тему «Регулювання роботи та призначення на посади у судових органах – відмінності підходів у країнах ЄС», передає пресслужба судової установи.

«Найбільший виклик для судової системи – це кадрове наповнення судів. Судова реформа в Україні триває з 2016 року, і ми досі у пошуках ідеальної формули призначення на посади у судових органах. На законодавчому рівні багато зроблено, апробовано та змінено: всі процедури призначення вже приведені до європейських стандартів, проте, з урахуванням необхідності якнайшвидшого заповнення вакансій у судах, ці процедури потребують подальшого впорядкування та спрощення. Це стосується, щонайменше, строків проведення таких процедур», – зазначила Валентина Данішевська.

Ще одним серйозним викликом, за словами Голови ВС, є питання фінансового забезпечення судової системи, адже відтік кадрів із судів пов’язаний, зокрема, із неналежним фінансуванням. Особливо гостро це питання постало саме цього року, коли менше ніж за 9 місяців звільнилося приблизно 200 суддів.

«Тож зараз необхідно докласти усіх зусиль, аби процеси добору та призначення суддів не гальмувалися і вакантні посади в судах були заповнені якнайшвидше. Для цього насамперед необхідно відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Відповідний законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді, і наразі він проходить експертизу у Венеційській комісії. Сподіваємося, що до кінця жовтня закон буде прийнято і це дозволить розблокувати роботу ВККСУ», – підсумувала Валентина Данішевська.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що місцевим судам не вистачає кадрів.

До слова, ВРП ухвалила внести Зеленському подання про призначення трьох суддів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Атестація прокурорів місцевих прокуратур: враження прокурорів від іспиту
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталья Панченко
  Наталья Панченко
  судья Киевского окружного административного суда
 • Ирина Пучкова
  Ирина Пучкова
  судья Киевского районного суда Одессы
 • Ирина Шикеря
  Ирина Шикеря
  судья Первомайского районного суда Николаевской области
загрузка...