Суд постановив стягнути судові витрати з університету на користь студентки, яку незаконно відрахували з вишу

14:51, 28 июня 2022
Завдяки рішенням Львівського апеляційного суду, студентку не лише поновлено на навчанні, а й відшкодовано судові витрати по справі.
Суд постановив стягнути судові витрати з університету на користь студентки, яку незаконно відрахували з вишу
Джерело фото: Інтерфакс-Україна

Нещодавно колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду розглянула заяву про винесення додаткового рішення про стягнення судових витрат у справі, за позовом 22-річної студентки до ректора Львівського національного університету імені Івана Франка щодо скасування наказу про відрахування з вищого навчального закладу. Про це повідомляє Львівський апеляційний суд.

«Коротко про обставини справи

У липні 2019 року представник звернулася до суду в інтересах студентки 2 курсу філософського факультету, спеціальності "Психологія", з позовом до ректора Львівського національного університету імені Івана Франка.

Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 5 серпня 2020 року в задоволенні позову було відмовлено. Суд не взяв до уваги наведені факти адвоката позивачки, що остання зверталася листом до ректора навчального закладу, в якому просила надати академічну відпустку у зв`язку з навчанням у Вищій школі мистецтв (Music og Teaterhojskolen) у Данії, в передбаченому законодавством порядку. На жаль, Вчена рада факультету відмовила у наданні відпустки, вважаючи, що грант Вищої школи мистецтв не підпадає під критерії академічної мобільності чи навчання за індивідуальним графіком та не є поважною причиною невідвідування занять позивачкою.

Розгляд апеляційної скарги

Постановою Львівського апеляційного суду від 8 лютого 2022 року апеляційну скаргу задоволено частково, рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове, яким визнано незаконним відрахування студентки, скасовано наказ і поновлено на навчанні в університеті.

Згодом, 13 червня 2022 року, колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду постановила задовольнити частково заяву про винесення додаткового рішення про стягнення судових витрат у справі, ухвалила стягнути з Львівського національного університету імені Івана Франка в корись студентки 768,40 грн судового збору за розгляд справи судом першої інстанції та 1152,60 грн – за розгляд в апеляційній інстанції. Відтак, завдяки рішенням Львівського апеляційного суду, студентку не лише поновлено на навчанні, а й відшкодовано судові витрати по справі», - розповіли у суді.

Також ми писали про зловживання процесуальними правами шляхом штучного характеру участі особи у справі: позиція Верховного Суду.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Главное за день
загрузка...