Ассоциация судей КСУ приняла обращение к ХII внеочередному Съезду судей Украины

09:24, 4 апреля 2014
3 апреля состоялось общее собрание общественной организации «Ассоциация судей Конституционного Суда Украины», где среди других вопросов повестки дня была обсуждена ситуация, которая сложилась вокруг судей КСУ в связи с принятием Верховной Радой Украины Постановления от 24 февраля 2014 № 775-VII.
Ассоциация судей КСУ приняла обращение к ХII внеочередному Съезду судей Украины

3 апреля состоялось общее собрание общественной организации «Ассоциация судей Конституционного Суда Украины», где среди других вопросов повестки дня была обсуждена ситуация, которая сложилась вокруг судей КСУ в связи с принятием Верховной Радой Украины Постановления от 24 февраля 2014 № 775-VII.

По итогам общего собрания Ассоциация судей Конституционного Суда Украины приняла обращение к XII внеочередному Съезду судей Украины, текст которого приводим ниже.

ХІІ ПОЗАЧЕРГОВОМУ З’їзду суддів України

ЗВЕРНЕННЯ

Асоціація суддів Конституційного Суду України вкрай стурбована трагічними подіями, що сталися в Україні, і разом з усім українським народом поділяє скорботу за людьми, які загинули у політичному протистоянні. Загальні збори Асоціації вважають, що в процесі суспільно-політичних перетворень в Україні мають бути додержані принципи конституційної законності в діяльності усіх органів державної влади.

Верховна Рада України 24 лютого 2014 року прийняла Постанову „Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді“ (далі – Постанова), якою достроково припинено повноваження та звільнено з посад за порушення присяги п’ять суддів, призначених за квотою Верховної Ради України, запропоновано виконуючому обов’язки Президента України звільнити двох суддів Конституційного Суду України, які були призначені Президентом України, та Раді суддів України – у триденний строк скликати позачерговий з’їзд суддів України, на якому розглянути питання щодо дострокового припинення повноважень та звільнення з посад п’ятьох суддів Конституційного Суду України, призначених з’їздом суддів України.

Крім того, Верховна Рада України доручила Генеральному прокурору України „порушити кримінальне провадження по факту прийняття Рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2010 і притягти усіх винних осіб до відповідальності“.

Асоціація суддів Конституційного Суду України занепокоєна у зв’язку зі звільненням і кримінальним переслідуванням суддів Конституційного Суду України за прийняті ними рішення при здійсненні правосуддя, у межах своїх повноважень. Судді Конституційного Суду України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у Конституційному Суді України та його колегіях, за винятком відповідальності за образу чи наклеп при розгляді справ, прийнятті рішень та дачі висновків Конституційним Судом України (частина друга статті 28 Закону України „Про Конституційний Суд України“).

Постанова Верховної Ради України не відповідає принципам незалежності судової системи та верховенства права. Саме під час такої кризи, яку Україна переживає, додержання принципів верховенства права та поділу влади є найважливішим. Застосування будь-якого стягнення відносно суддів має здійснюватися в рамках додержання незалежності судової влади, а також ґрунтуватися на встановлених стандартах поведінки суддів та здійснюватися лише після проведення справедливого розслідування, під час якого мають бути додержані права суддів.

Заходи, вжиті по відношенню до суддів Конституційного Суду України, є неприйнятними з позицій міжнародних і європейських підходів до функціонування інститутів правосуддя та системи державної влади в цілому і йдуть у розріз з зобов’язаннями всіх гілок влади в Україні поважати та захищати незалежність судової влади.

Доводимо до З’їзду суддів України позицію Загальних зборів Асоціації суддів Конституційного Суду України щодо Постанови Верховної Ради України „Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді“.

Просимо розглянути це Звернення та взяти до уваги при вирішенні питання щодо дострокового припинення повноважень та звільнення з посад суддів Конституційного Суду України.

Звернення одноголосно прийнято на Загальних зборах Асоціації суддів Конституційного Суду України 3 квітня 2014 року.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Сколько прокуроров было уволено за год
Сегодня день рождения празднуют
 • Елена Ситайло
  Елена Ситайло
  судья Апелляционного суда Киева
 • Дмитрий Костенко
  Дмитрий Костенко
  судья Окружного административного суда Киева
 • Андрей Бабаев
  Андрей Бабаев
  судья Харьковского окружного административного суда
Новости онлайн