Економічні переваги для релігійних організацій: рішення ЄСПЛ

17:37, 25 февраля 2019
Cуд вирішив, що на національному рівні повинні бути вжиті загальні заходи з метою усунення дискримінації.
Економічні переваги для релігійних організацій: рішення ЄСПЛ

Положення законодавства Туреччини щодо звільнення місць відправлення релігійних культів від сплати рахунків за електроенергію складали правову дискримінацію на підставі релігії. Такий висновок підтвердив Європейський суд з прав людини, переглянувши 19 лютого 2019 року справу «Республіканський фонд освіти та культури проти Туреччини» (заява №32093/10), рішення у якій було винесене 2 грудня 2014 року, передає ECHR: Ukrainian Aspect.

Справа стосувалася можливості відповідно до законодавства Туреччини звільнити місця відправлення релігійних культів від оплати рахунків за електроенергію, а також стосувалася відмови надати таку пільгу Республіканському фонду освіти та культури.

Своїм первинним рішенням суд у Страсбурзі постановив, що мало місце порушення статті 14 (Заборона дискримінації) разом зі статтею 9 (Свобода думки, совісті і релігії) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки положення законодавства Туреччини про звільнення місць відправлення релігійних потреб від сплати рахунків за електроенергію складали правову дискримінацію на підставі релігії.

У рішенні від 20 червня 2017 року щодо справедливої сатисфакції суд вирішив, що на національному рівні повинні бути вжиті загальні заходи з метою усунення дискримінації. Тоді ЄСПЛ присудив фонду суму в 44,4 тис. євро як відшкодування матеріальної шкоди та 10 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

Посилаючись на правило 80 Регламенту ЄСПЛ, уряд Туреччини подав запит про перегляд рішення, вимагаючи зменшення суми відшкодування матеріальної шкоди. Але цей запит останнім рішенням Євросуду був відхилений.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Республіканський фонд освіти та культури проти Туреччини» (№32093/10) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що  ЄСПЛ ухвалив рішення у справі «Гарбуз проти України». Чоловік був затриманий при отриманні хабара, але поняті відмовились свідчити у суді. ЄСПЛ присудив заявнику сатисфакцію у розмірі 1,2 тисячі євро моральної шкоди.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Ректор Національної академії прокуратури про інновації в освіті та зміни в законодавстві
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Антон Лопатин
  Антон Лопатин
  судья Хозяйственного суда Киевской области
 • Татьяна Козырь
  Татьяна Козырь
  судья Северного апелляционного хозяйственного суда
 • Юлия Зоркина
  Юлия Зоркина
  судья Харьковского окружного административного суда