За неявку захисника на судове засідання без поважних причин мають заплатити судді, — ВАКС

10:25, 8 октября 2019
Захисник одного із обвинувачених не прийшов на засідання, суд відклав розгляд справи, визнавши наведені захисником причини неповажними.
За неявку захисника на судове засідання без поважних причин мають заплатити судді, — ВАКС

Вищий антикорупційний суд провів перше судове засідання по обвинуваченню судді Голосіївського районного суду Києва у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч.1 ст. 263 КК України, та екс-судді цього ж суду у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

У визначений час до суду не з’явився захисник одного з обвинувачених. Він повідомив суд, що бере участь у засіданні вченої ради. Через це суд відклав розгляд справи, визнавши наведені захисником причини неявки не поважними.

Одночасно на виконання положень статті 324 Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про адвокатуру», колегія суддів, що здійснює розгляд справи, звернулася до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області з відповідною заявою. У ній колегія наголосила на дисциплінарній відповідальності адвоката, який не прибув у судове засідання без поважних на те причин.

5 жовтня 2019 року до суду надійшов лист за підписом голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області. За ним, заяву колегії суддів Вищого антикорупційного суду було повернуто без розгляду.

На переконання голови дисциплінарного органу, звертаючись із заявою до Комісії, судді Вищого антикорупційного суду діяли не у рамках наданих їм процесуальних повноважень. Через це їх заява може бути розглянута лише за умови сплати суддями 2007 грн, які будуть спрямовані на організаційно-технічне забезпечення її розгляду.

Попри це, судді Вищого антикорупційного суду і надалі будуть вживати всіх передбачених процесуальним законодавством заходів, аби забезпечити явку учасників кримінального провадження для виконання завдань кримінального провадження.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, що ВАКС підготував заяву до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката співучасника у справі Енергоатома

Також відомо, що у ВАКС відзвітували за перший місяць роботи.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Міністр юстиції Денис Малюська про майбутнє приватних виконавців
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрей Овсиенко
  Андрей Овсиенко
  член Высшего совета правосудия
 • Светлана Старовойтова
  Светлана Старовойтова
  судья Днепровского районного суда Киева
 • Лариса Бородина
  Лариса Бородина
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда