Відшкодування вимог кредиторів: постанова КГС ВС

11:55, 26 ноября 2019
Вимоги кредиторів відшкодовуються через механізми банкрутства, у тому числі за рахунок спільно набутого майна одного з подружжя.
Відшкодування вимог кредиторів: постанова КГС ВС

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду ухвалив постанову, в якій погодився із висновками судів першої й апеляційної інстанцій про часткове задоволення вимог ліквідатора боржника щодо стягнення з одного з відповідачів (що є засновником юридичної особи — приватного підприємства й одним із подружжя) на користь іншого з подружжя (що є боржником у справі про банкрутство) грошової компенсації в сумі 500 000 грн, що становить 1/2 частки у статутному капіталі приватного підприємства та належить боржнику як частка у спільному майні подружжя (відповідачів), що розлучилось. Про це йдеться на офіційному сайті ВС.

Суди виходили з того, що одним із подружжя, що розлучилось, є боржник, а формування статутного капіталу приватного підприємства відбувалося в період шлюбу відповідачів без подальшого поділу цього майна після розірвання цього шлюбу.

Так, у межах справи про банкрутство через механізми банкрутства відшкодовуються вимоги кредиторів, у тому числі, за рахунок спільно набутого майна одного із подружжя в цивільних сімейних відносинах.

Розгляд цього спору демонструє вирішення у межах справи про банкрутство цивільного спору про виділ частки із спільного майна подружжя з метою формування за рахунок грошової компенсації вартості цієї частки ліквідаційної маси боржника задля подальшого задоволення вимог кредиторів боржника.

Верховний Суд додав текст ухвали та постанови за справою №923/1199/16.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що КГС ВС нагадав, що не може бути джерелом отримання невиправданих прибутків для кредитора.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зарплата працівників апаратів судів: чи буде вирішена проблема, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Алексей Плахов
  Алексей Плахов
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Чус
  Оксана Чус
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Олег Билоус
  Олег Билоус
  судья Кассационного административного суда Верховного Суда
 • Анатолий Радчук
  Анатолий Радчук
  судья Одесского окружного административного суда
 • Владимир Гончар
  Владимир Гончар
  судья Кропивницкого апелляционного суда