Умови набуття прав конкурсного кредитора у справі про банкрутство: постанова КГС ВС

11:40, 3 декабря 2019
Суд висловився щодо умов набуття прав та обов’язків конкурсного кредитора у справі про банкрутство в разі відмови від забезпечення.
Умови набуття прав конкурсного кредитора у справі про банкрутство: постанова КГС ВС

У справі №913/849/14 про банкрутство державного підприємства, яке перебуває в процедурі санації, забезпечений кредитор — приватне акціонерне товариство (далі — Компанія) звернувся до господарського суду із заявою про відмову від забезпечення та просив визнати його конкурсним кредитором боржника. Про це повідомляє Касаційний господарський суд на своїй сторінці в Facebook.

Заява мотивована тим, що заставлене майно знаходиться на території Луганської області, частина якої є окупованою, строк дії договорів застави закінчився, фінансування робіт з експлуатаційного утримання та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування Луганської області не здійснюється і звернути стягнення на майно неможливо.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 18.02.2019, залишеною без змін постановою Східного апеляційного господарського суду від 11.06.2019, відмовлено в задоволенні заяви Компанії з підстав пропуску кредитором встановленого ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строку для подання такої заяви.

Касаційний господарський суд погодився з висновком судів попередніх інстанцій про наявність правових підстав для відмови у задоволенні заяви Компанії з огляду на таке.

Забезпечені кредитори можуть набути прав та обов'язків конкурсного кредитора за умови відмови від забезпечення. Водночас така відмова має бути здійснена з урахуванням строку, передбаченого ч. 1 ст. 23 Закону, яка встановлює граничний 30-денний строк від дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство для заявлення конкурсними кредиторами своїх вимог до боржника.

Абз. 7 ч. 2 ст. 25 Закону визначає вичерпний перелік підстав для внесення змін до затвердженого господарським судом реєстру вимог кредиторів, а саме: за наслідками перегляду ухвали господарського суду в апеляційному та касаційному порядку або за нововиявленими обставинами, а також у разі правонаступництва.

Крім того, суд касаційної інстанції зазначив, що за умови доведення належними, достатніми та допустимими доказами обставини загибелі предмета застави заставний кредитор має право звернутися до суду на стадії ліквідації банкрута із заявою про внесення змін до реєстру вимог кредиторів та включення спірних вимог до четвертої черги задоволення вимог кредиторів. Однак у процедурі санації боржника черговість задоволення вимог кредиторів не змінюється, бо інакше це унеможливить виконання плану санації.

Детальніше з текстом постанови КГС ВС від 07.11.2019 у справі №913/849/14 можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про постанову КГС ВС щодо права постінйого користування земельною ділянкою.

Також ми повідомляли про постанову КГС ВС щодо відшкодування вимог кредиторів.

До того ж КГС ВС нагадав, що не може бути джерелом отримання невиправданих прибутків для кредитора.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зарплата працівників апаратів судів: чи буде вирішена проблема, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Игорь Подобед
  Игорь Подобед
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Владимир Сторчак
  Владимир Сторчак
  судья Седьмого апелляционного административного суда
 • Андрей Ключник
  Андрей Ключник
  судья Святошинского районного суда Киева
 • Виктор Криворотенко
  Виктор Криворотенко
  судья Сумского апелляционного суда
 • Александр Пузанов
  Александр Пузанов
  член Комитета Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики