Право на життя та захист права власності: практика ЄСПЛ

14:08, 26 марта 2020
Огляд містить дев’ять справ, які стосуються доволі різних аспектів дотримання прав людини.
Право на життя та захист права власності: практика ЄСПЛ

Верховний Суд оприлюднив одинадцятий огляд практики Європейського суду з прав людини.

Огляд містить дев’ять справ, які стосуються доволі різних аспектів дотримання прав людини, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Так, в огляді наведено короткий зміст рішень у трьох справах проти Російської Федерації: в одній із них встановлено порушення права на свободу і особисту недоторканність з боку органів влади щодо учасника протесту (KOSENKO v. RUSSIA). В іншій – порушення права на життя у зв’язку із непроведенням ефективного розслідування обставин зникнення людей (TURPULKHANOVA AND KHASIYEVA v. RUSSIA). У третій – порушення права на повагу до приватного і сімейного життя у зв’язку з неправомірним виселенням осіб з їхнього житла (DZAUROVA v. RUSSIA).

У двох справах проти Вірменії (KHACHATURYAN v. ARMENIA, TAMRAZYAN v. ARMENIA) встановлено порушення майнових прав заявників, зокрема в останній – внаслідок порушення умов набувальної давності. А у справі MEHRABYAN v. ARMENIA – порушення права на життя у зв’язку із неспроможністю органів влади провести ефективне розслідування обставин смерті чоловіка заявниці внаслідок нещасного випадку на робочому місці.

Порушення Конвенції у справі проти України (VAGAPOV v. UKRAINE) встановлене у зв’язку із незаконним триманням заявника під вартою в неналежних умовах, а у справі проти Азербайджану (SATULLAYEV v. AZERBAIJAN) – у зв’язку із катуванням заявника працівниками поліції.

Дуже цікавою за своїми фактами та результатами розгляду є справа проти Італії (FABRIS AND PARZIALE v. ITALY), у якій порушувалося питання розслідування причин смерті особи у місцях позбавлення волі. У цій справі ЄСПЛ встановив відсутність порушення права на життя.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що Україна увійшла до топ-3 за кількістю скарг в’язнів до ЄСПЛ.

Також ми писали, що невиконання судового рішення обійшлось державі у €20 000.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суди і коронавірус: як суди можуть працювати в умовах карантину
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Татьяна Дроботова
    Татьяна Дроботова
    судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
  • Станислав Погребняк
    Станислав Погребняк
    член Квалификационно-дисциплинарной комиссии прокуроров в 2017-2019 гг.