ЄСПЛ оцінив небажання держави шукати вбивцю у €24 000

18:05, 19 мая 2020
Заявниця стверджувала, що розслідування національними органами влади смерті її сина, яке ще тривало (минуло більше 18 років від дня події), не було ефективним.
ЄСПЛ оцінив небажання держави шукати вбивцю у €24 000

Араїка Аветисяна, який проходив військову службу, було вбито пострілом в голову в кабінеті командира його батальйону. Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

В рамках відкритої кримінальної справи, де основною версією було убивство з необережності через порушення правил поводження із вогнепальною зброєю) був проведений огляд місця події та вилучений пістолет, призначено розтин, допитані декілька основних свідків та інших військових (Анахіт Мкртчян, мати загиблого, стверджувала, що командир ображав її сина, вимагав гроші).

Суди тричі повертали справу на розслідування, вказуючи на недоліки, зокрема, відсутність розгляду протиріч у заявах свідків та даних судово-медичної експертизи.

До і під час судового розгляду обвинувачений зізнався у ненавмисному вбивстві, але після чергового повернення справи, він заперечив усі свої попередні заяви та почав  стверджувати, що обмовив себе через  страх за власну безпеку і безпеку його сім’ї.

Пізніше кримінальне провадження було зупинене, оскільки не вдалося встановити обвинуваченого. Розслідування не встановило ні походження небалістичних ушкоджень на тілі потерпілого (на думку експертів, вони не були отримані під час падіння після пострілу), ні пістолет, з якого був здійснений постріл.

Тоді А.Мкртчян звернулася до Європейського суду з прав людини.

Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, жінка стверджувала, що розслідування національними органами влади смерті її сина, яке ще тривало (минуло більше 18 років від дня події), не було ефективним.

У Страсбурзі констатували порушення статті 2 Конвенції та присудили 24 000 євро  відшкодування моральної шкоди.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Анахіт Мкртчян проти Вірменії» (заява № 3673/11) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що Україна увійшла до топ-3 за кількістю скарг в’язнів до ЄСПЛ.

Також ми писали, що невиконання судового рішення обійшлось державі у €20 000.

Додамо, ми публікували важливе рішення ЄСПЛ щодо звільнення чиновника за висловлювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
В судах не вистачає суддів: чим це загрожує
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Виталий Марчак
    Виталий Марчак
    заместитель председателя Черновицкого апелляционного суда
  • Игорь Залимский
    Игорь Залимский
    судья Седьмого апелляционного административного суда