Чи потрібно узгоджувати з сервісним центром МВС переобладнання автомобіля для роботи на газовому паливі

21:00, 12 января 2022
Водій просив суд скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності з накладенням 340 гривень штрафу як незаконну.
Чи потрібно узгоджувати з сервісним центром МВС переобладнання автомобіля для роботи на газовому паливі

Полонський районний суд відмовив у задоволенні позову жителя Полонного й залишив без змін постанову поліції, якою його визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 121 КУпАП (керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів) та статтею 125 КУпАП (інші порушення ПДР). Про це повідомляє пресслужба Полонського райсуду. 

Водій з Полонного просив суд скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності з накладенням 340 гривень штрафу як незаконну. За його словами, працівники поліції не роз’яснили йому законні права, не провели огляд автомобіля належним чином, не залучали свідків. Додав, що не встановлював газове обладнання й наразі воно не працює та він ним не користується.

Суд звертає увагу, що процедуру переобладнання транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, зокрема для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, визначає Порядок переобладнання транспортних засобів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607.

У ньому йдеться, що таке переобладнання може провести суб’єкт господарювання, який має відповідну нормативно-технічну документацію, узгоджену з МВС та Мінінфраструктури, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, або власник транспортного засобу.

Переобладнання власником в індивідуальному порядку потрібно погоджувати з територіальним органом з надання сервісних послуг МВС: подати заяву, зазначивши відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічну та іншу інформацію, необхідну для проведення переобладнання. До заяви про погодження додати копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та акта проведення його огляду.

Сервісний центр МВС розглядає заяву про погодження і визначає технічну можливість та умови (вимоги) переобладнання транспортного засобу.

«Проте, як вбачається із матеріалів справи та з пояснень позивача, наданих в судовому засіданні, який не заперечує того факту, що в транспортному засобі, яким він керував, встановлено газове обладнання та що в технічному паспорті немає ніяких відміток про це, тобто відсутнє узгодження з територіальними органами з надання сервісних послуг МВС», – зауважує суд.

На думку суду, зміст позовної заяви не спростовує те, що автомобіль позивача було переобладнано без дотримання відповідних правил, норм і стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху, тому дії працівника поліції при притягненні його до адміністративної відповідальності були правомірними.

Рішення не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційної інстанції.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, в якому випадку водія, що вжив трохи алкоголю, не будуть штрафувати.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Госсекретарь США Энтони Блинкен и глава МИД Дмитрий Кулеба дают пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Госсекретарь США Энтони Блинкен и глава МИД Дмитрий Кулеба дают пресс-конференцию, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Смирнов
  Андрій Смирнов
  заступник керівника Офісу Президента України
 • Людмила Бившева
  Людмила Бившева
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Валерій Лашевич
  Валерій Лашевич
  суддя Київського апеляційного суду
 • Євгенія Тополюк
  Євгенія Тополюк
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Тетяна Варварська
  Тетяна Варварська
  заступник директора Національного антикорупційного бюро України
загрузка...