Національне агентство збирає фактичні дані за ознаками можливого порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, сумісництва та суміщення, повідомлення про суттєві зміни у майновому стану, подання щорічної декларації. Про це передає прес-служба НАЗК.
У зв’язку з цим у встановленому порядку запрошено 10 осіб прибути до Національного агентства для надання пояснень та у разі наявності підстав складення протоколів про адміністративні правопорушення:
за ознаками порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів —
Сергія Олексійовича Таруту, народного депутата України, 20-21 лютого протягом робочого дня;
Юрія Федоровича Лавренюка, заступника міністра інфраструктури України, 21 лютого о 10.00;
Володимира Михайловича Венгера, депутата Южноукраїнської міської ради, 20 лютого о 10.00;
за ознаками неподання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані —
Олену Валеріївну Сукманову, першого заступника міністра юстиції України, 20 лютого об 11.00;
Альону Ігорівну Скорікову, прокурора Київської місцевої прокуратури №5 міста Києва, 20 лютого о 10.00;
Віктора Федоровича Горобця, начальника відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області, 19 лютого о 10.00;
Олега Валентиновича Ловцова, заступника начальника відділу викриття кримінальних правопорушень у митній сфері оперативного управління ГУ ДФС у Вінницькій області, 19 лютого об 11.00;
за ознаками порушення обмеження щодо сумісництва та суміщення —
Максима Євгеновича Нефьодова, першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України, 20 лютого о 10.00;
за ознаками невиконання законних вимог Національного агентства —
Володимира Григоровича Тимченка, Березанського міського голову Київської області, 21 лютого з 09.30 до 12.00;
за ознаками несвоєчасного подання щорічної декларації за 2017 рік —
Ірину Вікторівну Зіброву, начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) на митній території Азовського моря, 19 лютого о 09.00.
У Національному агентстві зазначили, що неявка посадової особи не є перешкодою для здійснення подальших можливих заходів відповідно до вимог законодавства України про адміністративні правопорушення.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що НАЗК повідомило НАБУ і поліцію про недостовірні дані у деклараціях посла України в Ірані Сергія Бурдиляка та депутата Чернівецької міської ради Ромео Скрипи. Посадовці подали недостовірні відомості на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Ще раніше НАЗК у деклараціях п’яти посадовців виявило ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією — умисного декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.