Справа Майдану: до суду надійшов обвинувальний акт щодо судді Дніпровського райсуду Києва

14:35, 2 апреля 2019
Дії підозрюваної кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ст. 340, ч. 2 ст. 375 КК України.
Справа Майдану: до суду надійшов обвинувальний акт щодо судді Дніпровського райсуду Києва

До суду передано обвинувальний акт за обвинуваченням судді Дніпровського районного суду Києва за фактами винесення завідомо неправосудних рішень про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою щодо 2-х осіб, яких 18.02.2014 працівниками правоохоронних органів незаконно затримано, внесено неправдиві дані до матеріалів провадження і притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях, а до суду подані незаконні клопотання про їх арешт. Про це повідомляє прес-служба управління спеціальних розслідувань ГПУ.

«Крім того, судді інкримінується винесення завідомо неправосудного рішення і щодо учасника автопробігу ГО «Автомайдан» до резиденції «Межигір’я», якого в лютому 2014 року незаконно позбавлено права керування транспортним засобом на 3 місяці», — йдеться у повідомленні.

Дії підозрюваної кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ст. 340 (Незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, здійснене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 375 КК України (Постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене з корисливих мотивів та в інших особистих інтересах).

Оскільки обвинувачена працювала у суді, до підслідності якого належить здійснення кримінального провадження, одночасно з передачею обвинувального акта прокурором до Верховного Суду подано клопотання про зміну підсудності та передачу справи до іншого суду.

В іншій частині досудове розслідування триває. Збираються та перевіряються на предмет достатності для притягнення до кримінальної відповідальності докази стосовно співучасників цих та інших злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Святошинський районний суд Києва 19 березня проводив судове засідання по кримінальному провадженню «Вбивства людей 20 лютого 2014 року під час Євромайдану» (єдиний унікальний номер справи 759/3498/15-к)».

Крім того, ми писали, що ВРП 12 березня звільнив у відставку суддю Апеляційного суду Черкаської області Миколу Торопенко, в недавньому минулому заступника голови цього суду. Ім'я цього судді набуло певної популярності після подій Майдану 2013-2014 років.

Також нам стало відомо про розгляд судом справи щодо участі у розгоні Майдана генерала Володимира Гриняка.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заработает ли Реестр исполнительных документов и предъявление к исполнению решений через Дію
Заработает ли Реестр исполнительных документов и предъявление к исполнению решений через Дію
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Сергій Глазько
    Сергій Глазько
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Роман Ігнатов
    Роман Ігнатов
    суддя Київського апеляційного суду
загрузка...