НБУ оскаржить рішення Печерського райсуду про розірвання договору особистої поруки Коломойського

09:17, 21 апреля 2019
«Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому», - підкреслили у НБУ.
НБУ оскаржить рішення Печерського райсуду про розірвання договору особистої поруки Коломойського
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Національний банк Украъїни оскаржить рішення Печерського районного суду Києва про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського. Про це повідомляє пресс-служба НБУ.

Національний банк обурений рішенням Печерського районного суду м. Києва від 20 квітня про розірвання договору особистої поруки Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку, отриманими до входження держави в капітал.

У 2015 році І. Коломойський, який на той момент був співвласником банку, уклав з Національним банком договори особистої поруки про погашення п’яти кредитів рефінансування ПриватБанку, отриманих за період 2008-2014 рр. Фактично, він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 млрд грн.

«Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій. Задля уникнення солідарної відповідальності, у вересні 2017 року він звернувся до суду з вимогою розірвати зазначені договори поруки. Сьогоднішнє судове рішення на користь Ігоря Коломойського не набрало законної сили і, безумовно, буде оскаржено в апеляційному порядку», - повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Національний банк занепокоєний результатами розгляду судових справ в судах першої інстанції, адже це рішення вже третє не на користь держави за останні три дні.

«Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку», - додав Григорчук.

Нагадаємо, що у 2018 році Національний банк подав чотири позови до українських судів та один позов до Cуду першої інстанції в Женеві у Швейцарії та Україні проти Ігоря Коломойського задля погашення кредитів рефінансування ПриватБанку. 19 березня 2019 року Верховний Суд України задовольнив касаційні скарги НБУ та зобов’язав Господарський суд Дніпропетровської області розглянути зазначені позови. НБУ продовжить вживати правові заходи, необхідні для відшкодування Ігорем Коломойським цих коштів.

Довідково:

Рішення щодо переходу ПАТ "Приватбанк" у власність держави та інші рішення, що супроводжували цей процес, були підготовлені, скоординовані та ухвалені на державному рівні задіяними державними органами у чіткій відповідності до статті 41.1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Це рішення дало змогу захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. Зокрема, 3,2 млн пенсіонерів та 1,6 млн інших соціально незахищених верств населення. Усі вони зберегли повний доступ до своїх рахунків.

Це рішення допомогло уникнути системних ризиків для банківського сектору та стало запорукою збереження фінансової стабільності у країні.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «ПриватБанк», та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Згодом стало відомо, що Національний банк України не погоджується та готується до подання апеляційної скарги на рішення ОАСК, яким визнано протиправним та скасовано рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «Приватбанк» з ринку за участю держави.

Також ми дізналися, що НБУ і Міністерство фінансів зробили заяву з приводу того, що будуть захищати інтереси акціонерів ПриватБанку після рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо визнання його націоналізації незаконною.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва