Позов проти Арсена Авакова: Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення

12:42, 24 апреля 2019
Суд відмовив у задоволенні заяви про забезпечення позову.
Позов проти Арсена Авакова: Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення

Окружний адміністративний суд Києва розглянув заяву про забезпечення позову шляхом заборони міністру внутрішніх справ Арсену Авакову вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію компетенції (повноважень), що передбачені чинним законодавством. Про це передає прес-служба суду.

«Суд ухвалив рішення відмовити у задоволенні заяви про забезпечення позову, оскільки дійшов висновку про її необґрунтованість та  відсутність підстав для задоволення, адже вимоги щодо забезпечення позову є передчасними. На думку суду, без розгляду справи по суті з встановленням усіх фактичних обставин справи та дослідженням доказів, що мають значення для вирішення справи, неможливо в даному випадку забезпечити позов. Водночас в  ухвалі про відмову у забезпеченні позову зазначено, що за жодних умов заходи забезпечення не можуть бути використані як санкція для відповідача або як спосіб примусити його діяти певним чином під загрозою заподіяння збитків шляхом вжиття заходів забезпечення позову», — йдеться у повідомленні суду.

У ОАСК також нагадали, що суд відкрив провадження у справі за позовом до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо неподання до Верховної Ради України подання про звільнення очільника МВС. Як відомо, позивач просить суд визнати протиправними дії міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а саме порушення положень ст. 7 Закону України «Про Кабінет міністрів України», що стосуються вимог до членів уряду. Водночас позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність прем’єр-міністра щодо нездійснення контролю за діяльністю очільника МВС, неподання до ВРУ подання про звільнення міністра Авакова, а також просить суд зобов’язати очільника Кабміну внести до парламенту відповідне подання.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 18 березня Окружний адміністративний суд Києва завершив підготовче провадження у справі щодо визнання відсутності у Сергія Козьякова повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Крім того, суддя Окружного адміністративного суду  Києва подав позов до Президента України Петра Порошенка про визнання бездіяльності глави держави, зобов’язання видати указ про призначення судді на посаду та стягнення матеріальної шкоди. Справа слухатиметься Касаційним адміністративним судом Верховного Суду.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Сергій Вельможний
    Сергій Вельможний
    член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
  • Яна Глущенко
    Яна Глущенко
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...