Як замовити індивідуальні номерні знаки онлайн

09:15, 27 апреля 2019
Електронний кабінет водія значно спростить систему замовлення ІНЗ.
Як замовити індивідуальні номерні знаки онлайн

24 квітня 2019 року назавжди увійде в історію України як день, з якого автовласники зможуть замовити та оплатити індивідуальні номерні знаки онлайн через систему «Електронний кабінет водія». Дуже скоро з’явиться і можливість замовлення взагалі усіх державних номерних знаків через цю систему. Цю радісну новину оприлюднила прес-служба головного сервісного центру МВС.

Система «Електронний кабінет водія» є однією з ланок нової системи електронного документообігу «Трембіта», яка поступово впроваджується в Україні по прикладу Естонії. Доступ до свого кабінету користувач здійснює за допомогою BankID або MobileID — систем електронної ідентифікації, що розроблені за участі Національного банку та мобільного оператора Київстар відповідно. Як і в Естонії, глобальна система «Трембіта» (X-Road в Естонії) впроваджується поетапно. І можливість замовляти ІНЗ через електронний кабінет водія є маленьким кроком на шляху до більшого.

Наразі процес замовлення ІНЗ дуже простий. Користувач заходить на сайт e-driver.hsc.gov.ua, авторизується у своєму кабінеті та обирає за своїм бажанням ІНЗ за умови, що цей знак унікальний та вільний. Далі система розраховує кінцеву вартість такого номерного знаку. Після цих маніпуляцій замовник обирає, яким чином хоче отримати свій ІНЗ  забрати у відділенні «Нової пошти» (вартість доставки — 500 гривень) чи самостійно сходити до головного сервісного центру МВС у Києві (і не платити нічого за доставку).

Варто зазначити, що ІНЗ по закону виготовляється не замість, а лише як додаток до державного номерного знаку, який, у свою чергу, обов’язково надається власнику транспортного засобу при реєстрації. Далі у десятиденний строк повинна відбутися перереєстрація транспортного засобу в сервісному центрі МВС, під час якої до свідоцтва вносяться відомості про ІНЗ.

Що ж, такими поступовими звершеннями Україна впевнено рухається по прикладу Естонії. Маємо надію, що інші суттєві досягнення в системі електронного документообігу не змусять на себе довго чекати.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» публікувала інформацію, що киянам зробили важливе повідомлення щодо паркування онлайн.

Також ми писали про те, що Кабмін відкрив доступ до даних щодо реєстрації авто.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Николай Хавронюк или Олег Рожнов: съезд ученых избирает члена Высшего совета правосудия, онлайн
Николай Хавронюк или Олег Рожнов: съезд ученых избирает члена Высшего совета правосудия, онлайн
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Нінель Маринчак
  Нінель Маринчак
  суддя Вищого адміністративного суду України
 • Тетяна Балась
  Тетяна Балась
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Світлана Корой
  Світлана Корой
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Юрій Тітов
  Юрій Тітов
  член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в 2014-2019 рр.
 • Олеся Чудак
  Олеся Чудак
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва