Позашляховики, великий маєток і елітний ресторан: українців вразили статками топ-чиновника

22:50, 7 мая 2019
Заступник керівника «Укрспецекспорту» Павло Старинець приховав від декларування свої статки.
Позашляховики, великий маєток і елітний ресторан: українців вразили статками топ-чиновника

Заступник керівника «Укрспецекспорту» Павло Старинець приховав від декларування позашляховики, великий маєток і елітний ресторан. Про це повідомляє Bihus.Info, посилаючись на розслідування Валерії Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

П. Старинець — заступник директора оборонного держпідприємства «Укрспецекспорт». Ця компанія і її дочірні підприємства мають виняткове право експортувати військову техніку і зброю. Як відзначили журналісти, в декларації чиновника не вказані машини і ресторан. Також наголосили, що життя Старинця, незважаючи на його офіційну зарплату, схоже на побут олігарха.

Журналісти провели власне розслідування і встановили, що маєток заступника голови підприємства розташований на гектарі землі. Це величезний будинок на 630 квадратних метрів. За словами експерта з нерухомості Юрія Новосілки, вартість такого об'єкта на ринку стартує від 10 мільйонів гривень.

«Маєток придбаний у кінці 2014 року. В цьому році заробітна плата П. Старинця в «Укрспецекспорті» становила в середньому 25 тисяч гривень на місяць. У попередній рік ще менше  в середньому до 21 тисячі, а за 2 роки до придбання будинку  15 тисяч гривень на місяць. Всього за попереднє десятиліття роботи в «Укрспецекспорті» всі його офіційні доходи, якби не витрачався, покрили б лише чверть такого будинку. Дружина Олена теж працювала в «Укрспецекспорті»,  йдеться в повідомленні.

Сам котедж записаний на матір Старинця, яка вже давно на пенсії. До цього вона працювала в Національному банку України. Її чоловік вже близько десяти років не має власного бізнесу, він теж пенсіонер. На питання журналістів про походження грошей мати чиновника запевняла, що її чоловік заробив на цей будинок в 90-і роки, будуючи курники.

Крім елітного особняка, у родині є і ряд авто. Серед них  LAND ROVER DISCOVERY SPORT. Ціна такої машини у офіційного дилера становить півтора мільйона гривень.

Журналісти помітили під будинком чиновника ще одну таку ж машину, тільки з іншими номерами. На обох «сімейні» номери чиновника 7877, тільки з різними буквами. Аналогічні висять на його старій машині Honda, яка значиться в декларації. На подібних номерах їздить і його робоча машина Toyota Highlander, яку для чиновника придбала ДП «Укрспецекспорт» разом з «сімейними» номерами 7878.

Журналісти підкреслили, що чиновник також володіє рибним рестораном під назвою «Фішер». Протягом робочого тижня вони фіксували, як на робочій Toyota «Укрспецекспорту», якою користується П. Старинець, його особистий водій приїжджає в ресторан. Водій заступника глави «Укрспецекспорту» щодня приносить в заклад документи.

Ресторан «Фішер» записаний на Сергія Коваленко, який працює в інтернет-провайдера «Кабель-Воля». За даними сайту Work.ua, ще в березні цього року ніби як власник елітного ресторану шукав роботу на 20 тисяч гривень. В його резюме зазначено, що в останні роки він працював у колл-центрі телекомунікаційного провайдера «Воля».

«У соціальній мережі «Однокласники» батько чиновника Віктор Старинець вказав рідну сестру Сергія своєю племінницею, а вона, відповідно, його — дядьком. Отже, номінальний власник ресторану «Фішер» і оборонний чиновник Павло Старинець — родичі»,  йдеться в повідомленні.

Журналісти відзначають, що П. Старинця призначили на посаду заступника глави «Укрспецекспорту» в червні 2018 року, до цього він працював помічником заступника керівника ДП, а також у дочірньому підприємстві «Спецтехноекспорт».

Зараз ДП «Укрспецекспорт» і його дочірні підприємства фігурують в десятках кримінальних проваджень. Чиновників українського спецекспортера підозрюють в легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, службових підробках, зловживанні службовим становищем, привласненні і розтраті майна.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Національне агентство з питань запобігання корупції виявило, що двоє нардепів, реалізуючи депутатські повноваження, діяли у власних інтересах.

Також Національне агентство з питань запобігання корупції запросило 12 осіб, серед яких народні депутати, прокурори та посадовці, для надання пояснень за ознаками можливих адмінправопорушень.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...