Коронавірус в Україні: як запобігти його поширенню на робочих місцях

12:54, 18 марта 2020
З’явились рекомендації для роботодавців у зв'язку із поширенням коронавірусу.
Коронавірус в Україні: як запобігти його поширенню на робочих місцях
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА ще 6 березня ухвалила рішення про прийняття додаткових заходів запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19). Одна з вимог – посилити поточні дезінфекційні заходи. Державна служба України з питань праці надала свої рекомендації про те, які запобіжні заходи потрібно вжити в робочих приміщеннях, щоб вберегти працівників від коронавірусу, передає ФПУ.

Як поширюється COVID-19

Коли хвора людина чи носій захворювання COVID-19 кашляє або видихає, виділяються краплі зараженої рідини. Більшість із них потрапляють у навколишнє середовище, на поверхні та предмети, наприклад, письмовий стіл, телефони.

Люди можуть інфікуватисьCOVID-19:

- торкаючись забруднених поверхонь чи предметів, а потім торкаючись очей, носа чи рота;

- через повітряно-крапельний шлях від хворого на COVID-19, стоячи на відстані одного метра від інфікованої особи (іншими словами, COVID-19 поширюється аналогічно грипу).

Більшість осіб, які інфіковані COVID-19, відчувають легкі симптоми хвороби та з часом одужують. Однак перебіг хвороби може бути більш складним та супроводжуватись ускладненнями, такими як пневмонія. Такі хворі потребують термінової госпіталізації.

Ризик ускладнень захворювання зростає з віком, а саме:

- люди, старші 40 років, є більш вразливими, ніж люди до 40 років;

- люди з ослабленою імунною системою та люди з такими захворювання, як діабет, захворювання серця і легенів тощо.

Прості способи запобігти поширенню COVID-19 на робочому місці

Заходи, що наведені нижче, допоможуть запобігти поширенню інфекцій на робочому місці, таких як застуда, грип та шлункові розлади. Захищайте своїх клієнтів, підрядників та працівників.

Роботодавці повинні запроваджувати профілактичні заходи, навіть якщо випадки COVID-19 не зареєстровані у місті, де вони здійснюють свою господарську діяльність.

Своєчасно запроваджені профілактичні заходи можуть скоротити втрачені робочі дні через хворобу та зупинити або сповільнити розповсюдження
COVID-19, якщо він потрапляє на одне з ваших робочих місць.

Переконайтесь, що робочі місця ваших працівників чисті та гігієнічні

Поверхні (наприклад, столи та усі робочі поверхні, телефони, клавіатури тощо) потрібно регулярно протирати дезінфікуючим засобом.

Чому? Тому що забруднення на поверхнях, яких торкаються співробітники та замовники, є одним із основних джерел поширення COVID-19.

Потрібно сприяти регулярному та ретельному миттю рук працівниками, підрядниками та замовниками (споживачами).

Розмістіть диспенсери із дезінфікуючими засобами у всіх видних місцях (біля робочих місць). Подбайте, щоб ці диспенсери були розміщені на видних місцях навколо робочих місць та регулярно заправлялися.

Розмістіть постери (плакати) на видних місцях, що рекламують миття рук, про це можна запитати у місцевому органі охорони здоров'я.

Поєднуйте вищенаведені заходи з іншими комунікаційними заходами, такими як надання рекомендацій (прочитання лекцій) фахівцям з охорони праці щодо здоров'я працівників. Проводьте брифінги, зустрічі та пропагуйте необхідність миття рук.

Переконайтесь, що персонал, підрядники та замовники (клієнти) мають доступ до місць, де вони можуть отримати доступ до води з милом.

Чому? Оскільки миття рук вбиває вірус на ваших руках і запобігає поширенню COVID - 19.

Необхідно сприяти наявності чистого повітря на робочому місці

Розмістіть плакати (постери), що пропагують чисте повітря на робочих місцях. Поєднуйте такі заходи з іншим комунікаційними заходами (інструктажі, навчання), що пропагують гігієну. Проводьте брифінги та наради з широким колом фахівців із зовні тощо.

Переконайтеся, що маски для обличчя, інші тканинні засоби індивідуального захисту доступні на робочих місцях, де є скупчення людей із нежиттю (кашлем) на роботі. Для утилізації одноразових масок (фільтрів для масок) мають бути передбачені спеціальні урни для їх утилізації.

Чому? Оскільки виконання вимог щодо гігієни праці на робочих місцях перешкоджає поширенню COVID-19.

Порадьте працівникам та підрядникам перед поїздками у відрядження отримати загальнонаціональні (загальнодержавні) рекомендації щодо протидії розповсюдженню COVID-19.

Розкажіть своїм співробітникам, підрядникам та клієнтам, що COVID-19 може почати розповсюджуватись у їх середовищі в разі наявності осіб з температурою 37.3 єC.

Особам з такою температурою необхідно залишатись вдома (або працювати вдома).

Особам з температурою, вищою за 37,3 С, прийом жарознижуючих ліків, таких, як парацетамол/ацетамінофен, ібупрофен або аспірин, може тільки замаскувати захворювання (інфікування).

Постійно спілкуйтеся із працівниками, видавайте їм прокламації, що рекомендують залишатись вдома (у випадках, коли працівники мають лише легкі симптоми COVID-19).

Розміщайте плакати з рекомендаціями щодо профілактики розповсюдженню COVID-19 на робочих місцях. Поєднайте ці заходи із поширенням інформації іншими каналами зв'язку, які зазвичай використовуються у вашій організації або бізнесі.

Ваші служби з охорони праці, місцеві органи охорони здоров'я або інші партнери можуть розробити заходи щодо просування інформаційної кампанії із профілактики розповсюдження COVID-19.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що у Раді готують закон про зарплати на період обмежень через коронавірус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Оздоба
    Марина Оздоба
    суддя Святошинського районного суду міста Києва