40 800 штрафу та на 10 років позбавлення водійських прав: суд покарав скутериста

18:49, 27 сентября 2020
Водій сів за кермо транспортного засобу у нетверезому стані.
40 800 штрафу та на 10 років позбавлення водійських прав: суд покарав скутериста
ua.prom

5 червня цього року в Нетішині 32-річного водія скутера Honda поліцейські запідозрили у нетверезому водінні, утім, підтвердити чи спростувати це чоловік відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР України. Відповідальність за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння передбачена статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передає офіційний сайт Хмельницького апеляційного суду.

На засідання до Нетішинського міського суду, який розглядав справу, правопорушник не з’явився: судові повістки, що надсилали за адресою, зазначеною під час складання протоколу,  повернулися за закінченням терміну зберігання та у зв’язку з відсутністю адресата.

«Суд вчинив усі необхідні дії, щоб вчасно повідомити (особу, що притягується до адмінвідповідальності) про розгляд справи за адресою, яку він повідомив. Відповідальність за надання правдивої інформації про адресу проживання або адресу, на яку особу можна інформувати про перебіг подій по справі та особисті дані, повністю лежить на порушнику. Надання неправдивої інформації слід розглядати, як намагання у майбутньому використати цю обставину для уникнення відповідальності за адміністративне правопорушення», – зауважує суд.

При цьому водія скутера Нетішинський міський суд вже притягав до відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених статтею 130 КУпАП: постанови датовані 4 вересня 2019 року і 28 листопада 2019 року.

А за дії, передбачені частиною першою статті 130 КУпАП, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відповідальність настає за частиною 3 ст.130 КУпАП.

Відтак Нетішинський міський суд визнав водія скутера винним у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення та застосував до нього адміністративне стягнення у виді 40800 гривень штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що суд виніс вирок у справі щодо скоєння ДТП у нетверезому стані.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Атестація прокурорів місцевих прокуратур: враження прокурорів від іспиту
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ирина Шевченко
  Ирина Шевченко
  судья Сумского окружного административного суда
 • Александр Мамалуй
  Александр Мамалуй
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Татьяна Вивдиченко
  Татьяна Вивдиченко
  судья Шестого апелляционного административного суда
загрузка...