Незаконне заволодіння 131 млн гривень: завершено слідство щодо одеських посадовців

11:25, 8 октября 2020
Після ознайомлення обвинувальний акт буде скеровано до ВАКС для розгляду по суті.
Незаконне заволодіння 131 млн гривень: завершено слідство щодо одеських посадовців

Прокурорами САП прийнято рішення про завершення досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ, у справі стосовно посадовців Одеської міської ради та засновника приватної компанії, задіяних у злочинній схемі завдання понад 130 млн грн шкоди територіальній громаді Одеси під час здійснення викупу будівель і споруд ТОВ Авіакомпанія «Одеса» з метою суспільної необхідності для розширення кладовища «Західне» в м. Одеса. Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

На сьогодні матеріали кримінального провадження відкрито підозрюваним та їх захисникам.

Після ознайомлення обвинувальний акт буде скеровано до ВАКС для розгляду по суті.

Нагадаємо, що в рамках досудового розслідування встановлено, що у 2016 році Одеська міськрада викупила у приватної компанії нежитлові споруди загальною площею понад 6 тис. кв. м, які розташовувались на близько 150 га землі з метою розширення території для поховань на кладовищі.

За результатами оцінки було визначено ціну нерухомості – понад 146 млн гривень. Проте експертиза, яка була проведена державною спеціалізованою експертною установою ДНДЕКЦ в межах розслідування НАБУ та САП, встановила, що її викупна ціна на той момент сягала лише понад 16 млн гривень, тобто фактична ціна була безпідставно завищена в більш ніж 9 разів.

Отримані комерційною структурою кошти, внаслідок реалізації цієї схеми, були виведені власниками фірми та легалізовані через низку суб’єктів господарювання.

Розслідування цих фактів розпочато у жовтні 2016 року Військовою прокуратурою. У 2018 році підслідність у кримінальному провадженні визначили за детективами Національного бюро України.

Дії директора департаменту комунальної власності Одеської міськради, голови постійної комісії та керівника юридичного департаменту Одеської міськради кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Керівнику та засновнику комерційної структури інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст.191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Також про підозру повідомлено керівнику і засновнику однієї з комерційних компаній, яка була використана для маскування їх злочинного походження (ч. 3 ст. 209 КК України) та оцінювачу майна (ч. 1 ст. 366 КК України).

Слід зазначити, що детективами отримано відмову Одеської міської ради бути залученою до кримінального провадження у статусі потерпілого, а також Одеська міська рада не виявила наміру звертатися у кримінальному провадженні з цивільним позовом про відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що посадовець вимагав та одержав через посередника неправомірну вигоду у сумі 1200 доларів від родича засудженого.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна П'єнта
    Інна П'єнта
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Ольга Склярук
    Ольга Склярук
    суддя Східного апеляційного господарського суду
загрузка...