Головне завдання зараз — це забезпечення киснем: Шмигаль доповів депутатам про ситуацію з COVID-19

11:18, 17 ноября 2020
На початку пандемії в Україні були готовими для приймання хворих всього 12,5 тисяч ліжок, наразі їх кількість — 54 тисячі.
Головне завдання зараз — це забезпечення киснем: Шмигаль доповів депутатам про ситуацію з COVID-19
Верховна Рада

Сьогодні, 17 листопада, прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль розповів з трибуни Верховної Ради про підготовку урядом медичної системи, яка відбувалася в останні пів року. Основні тези очільник уряду виклав на своєму Telegram-каналі.

«На початку пандемії в Україні була лише одна автоматична станція пробпідготовки для екстракції РНК. Тобто одна станція, щоб робити ПЛР-тести й фактично відсутній персонал. Зараз таких станцій вже близько 60 і буде 68 до кінця року», – зазначив Денис Шмигаль.

У середині квітня, тобто рівно 7 місяців тому кількість ПЛР-тестів була 3,5 тисячі в день. «Зараз ми виходимо на рівень 50 тисяч у день. До кінця року поставлене завдання профільному міністерству — вийти на 75 тисяч в день. ІФА-тестів у квітні робили нуль. Зараз 20-30 тисяч щодня», – проінформував глава уряду.

Фактично з нуля була відновлена робота державних лабораторій. Загалом лабораторії за цей час профінансовано на 1 млрд грн. Для їх працівників встановлені додаткові виплати.

«На початку пандемії в Україні були готовими для приймання хворих всього 12,5 тисяч ліжок. Наразі їх кількість — 54 тисячі. І щотижня Уряд додає від 2 до 4 тисяч нових ліжок. Наразі ми не бачимо необхідності розгортати мобільні госпіталі, проте така підготовка ведеться. Стосовно задіяних ШВЛ. Зараз у нас їх задіяно приблизно 700. При цьому в лікарнях розміщено майже 5 тисяч апаратів. Тобто зайнятість по ШВЛ нижче 20% по країні», – наголосив прем‘єр-міністр.

Денис Шмигаль звернув увагу на те, що головне завдання зараз — це забезпечення киснем. «Фактично 1,5 млрд грн Уряд виділив на ці потреби. Максимально спрощена вся сертифікація. Щодня ми говоримо з виробниками кисню, систем підведення, постачальниками концентраторів для того, аби ефективно скоординувати весь процес та логістику», – резюмував прем‘єр.

Також сьогодні Максим Степанов повідомив, що хворого на коронавірус мають лікувати і без підписаної декларації з сімейним лікарем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Кудрявцева
  Тетяна Кудрявцева
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Володимир Погребняк
  Володимир Погребняк
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Наталія Богацька
  Наталія Богацька
  голова Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...