Держбюджет-2021: Шмигаль пояснив, на що першочергово виділять кошти

14:04, 2 декабря 2020
Наступного року зарплати всіх медиків буде підвищено на 30%, а також буде збудовано та відремонтовано майже 300 закладів освіти.
Держбюджет-2021: Шмигаль пояснив, на що першочергово виділять кошти

Уряд минулого тижня передав Парламенту на розгляд у другому читанні проєкт Держбюджету-2021. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про деякі пріоритети документа й міфи, які уже поширилися щодо нього.

Медична галузь

«На наступний рік у нас будуть рекордні видатки в розмірі 161 млрд грн. Це на 30 млрд більше ніж цього року. Та майже на 65 млрд більше ніж у 2019-му. Тобто фактично за 2 роки фінансування медицини зросте на понад 60%», — зазначив Шмигаль.

Також він запевнив, що зарплати всіх медиків наступного року буде підвищено на 30%.

Освіта

«Зростання видатків у 2021 році практично на 30 млрд грн. Це дасть змогу підвищити зарплати освітянам на 26%. Крім того, продовжаться програми підтримки «Нової української школи», — пояснив прем’єр.

Також наступного року буде збудовано та відремонтовано майже 300 закладів освіти.

Соціальна сфера

«Попри чутки, жодні соцвиплати наступного року не будуть зменшені. Передбачається зростання пенсій для всіх наших пенсіонерів. Важливий момент: зменшення на 8 млрд грн фінансування Пенсійного фонду з бюджету буде компенсовано завдяки зростанню власних доходів Фонду. Ці доходи будуть забезпечені, зокрема, завдяки зростанню мінімальної зарплати», — заявив Шмигаль.

Мінімальна заробітна плата

«Як і обіцяли, МЗП зросте до 6 тис. гривень вже з 1 січня. Збільшення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн буде перенесено на 1 грудня наступного року», — розповів глава уряду.

Боротьба з COVID-19

Для Національної служби здоров’я передбачено 16 млрд грн. Тобто, лікарні будуть забезпечені всім необхідним. І киснем, і ліками, і засобами індивідуального захисту. Ще 2,6 млрд грн передбачено на вакцинацію від коронавірусу. Уряд також веде переговори з міжнародними партнерами для отримання додаткового фінансування, щоб купити більші об’єми вакцини.

Податки та дефіцит бюджету

«Ключові податкові ставки такі як ЄСВ, ПДФО, ПДВ, військовий збір залишаться без змін. Зростання доходів бюджету на більш ніж 100 млрд грн перш за все буде забезпечено завдяки відновленню та детінізації економіки. А також завдяки остаточній ліквідації всіх схем у податковій та на митниці», — зазначив Шмигаль.

«Ця робота вже активно ведеться і її результатом став той факт, що держбюджет за січень-листопад виконано на 100%. У самому ж листопаді виконання держбюджету склало фактично 110%. При цьому на Єдиному казначейському рахунку станом на 1 грудня знаходиться фактично 20 млрд грн. Наприклад, у 2018 ця сума становила 17,2 млрд грн. Підкреслюю: усі виплати для людей будуть і надалі здійснюватися вчасно та в повному обсязі», — резюмував прем’єр.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховна Рада перенесла розгляд проекту Держбюджету-2021.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
В Украине будут судить по английскому праву: какую судебную реформу предлагает Кабмин
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Виктор Грищук
    Виктор Грищук
    член Высшего совета правосудия
загрузка...