Коли фізособам вперше подавати нову декларацію про доходи: роз’яснення ДПС

20:40, 19 января 2021
Вперше оновлену декларацію про майновий стан і доходи необхідно подавати у 2022 році.
Коли фізособам вперше подавати нову декларацію про доходи: роз’яснення ДПС

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що наказом Мінфіна від 17.12.2020 р. №783, який набрав чинності з 1 січня п.р. викладено у новій редакції форму декларації про майновий стан і доходи та інструкцію щодо її заповнення. Відповідно до цього наказу вперше оновлену декларацію необхідно подавати з 1 січня 2022 року.

Нова форма декларації об’єднана зі звітом з єдиного внеску, в ній передбачено 2 нових рядки 20.1 та 20.2: про суму зобов’язання з ЄСВ, яка самостійно визначена платником податку (з додатка ЄСВ 1); про суму зобов’язання з ЄСВ, яка підлягає сплаті за договором про добровільну участь (з додатка ЄСВ 2). 

Податкова декларація про майновий стан і доходи включає 7 додатків, у тому числі, додатки, в яких платники податків зможуть окремо розраховувати свої податкові зобов’язання з єдиного внеску та частини прибутку контрольованої іноземної компанії. Зокрема, для відображення суми єдиного внеску передбачено 3 додатки:

  • додаток ЄСВ 1 – розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (подаватимуть фізичні особи–підприємці на загальній системі оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерських господарств «за себе»);
  • додаток ЄСВ 2 – розрахунок сум добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті;
  • додаток ЄСВ 3 – розрахунок збільшення або зменшення сум зобов'язань з єдиного внеску за результатами проведеної документальної перевірки.

Ще один новий додаток КІК – розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначених із частини прибутку контрольованої іноземної компанії.

Решта додатків не змінено, а саме:

  • додаток Ф1 – розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами;
  • додаток Ф2 – розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою;
  • додаток Ф3 – розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку з використанням права на податкову знижку.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про те, з якого моменту новий власник повинен сплачувати податок на нерухомість.

Також ми писали, як отримати податкову знижку за навчання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто «обкакался»: Украина или МВФ, и что с судебной реформой – мнение народных депутатов
Loading...
загрузка...