Шевченківський суд пояснив, чому виправдав обвинуваченого у вбивстві тварин Олексія Святогора

15:44, 20 января 2021
Шевченківський районний суд міста Києва оприлюднив заяву щодо результатів розгляду справи за обвинуваченням Олексія Святогора.
Шевченківський суд пояснив, чому виправдав обвинуваченого у вбивстві тварин Олексія Святогора

У зв’язку з резонансом, викликаним ухваленням 18 січня 2021 року вироку Шевченківським районним судом м. Києва за результатами розгляду кримінального провадження за обвинуваченням Олексія Святогора у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 та ч. 3 ст. 300 КК України, Шевченківський районний суд м. Києва роз’яснив деякі аспекти.

«Жорстоке поводження з тваринами є злочином, за який передбачена кримінальна відповідальність за ст. 299 КК України, та ми не підтримуємо вчинення подібних дій будь-якою особою.

Відповідно до п. 11 Висновку № 1 (2001) Консультативної ради європейських суддів для Комітету міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів та незмінюваність суддів, незалежність має бути як щодо суспільства в цілому, так і щодо конкретних сторін у будь-якій справі,  у якій  судді  повинні винести  своє рішення. Згідно з європейськими стандартами не може вважатися законним рішення, ухвалене виключно на підставі суспільного інтересу та під тиском громадськості.

В аспекті ухваленого рішення за обвинуваченням Святогора О.А., слід вказати таке.

На розгляді суду перебувало кримінальне провадження щодо Святогора О.А., якому було висунуто обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 300 КК України, а саме у виготовлені відеопродукції, що пропагує культ насильства і жорстокості з метою її розповсюдження, а також у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 300 КК України, а саме у виготовленні відеопродукції, що пропагує культ насильства і жорстокості, з метою її розповсюдження, вчинене повторно.

Звертаємо увагу, що Святогору О.А. в межах даного кримінального провадження стороною обвинувачення не пред’являлося обвинувачення як у вбивстві тварин, так і в жорстокому поводженні з ними.

Слід наголосити, що згідно зі ст. 337 КПК України судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта.

Відтак, в ході судового розгляду на основі наданих доказів судом встановлено, що Святогор О.А., беручи участь у радіоефірах та в студіях телеканалів – у всіх своїх публічних висловлюваннях пропагував фізичне знищення бездомних тварин.

Разом із тим, самі по собі такі висловлювання Святогора О.А. на радіоефірах та в студіях телеканалів не становлять як об’єктивної, так і суб’єктивної сторони інкримінованих йому кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 та ч. 3 ст. 300 КК України.

Під час судового розгляду судом встановлено, що Святогор О.А., крім безпосередньої участі на теле- та радіопередачах, у яких мали місце його висловлювання на запропоновані теми, будь-яких дій, пов’язаних із виготовленням відеопродукції згаданих передач, не вчиняв. Тобто, він безпосередньо не фіксував технічними засобами відповідні аудіо- та відеозаписи, не монтував їх, не записував на будь-які носії інформації та не розповсюджував їх. Зазначене вказує на те, що дії Святогора О.А. не підпадають під склад інкримінованого йому кримінального правопорушення.

А тому у зв’язку з недоведеністю в діях обвинуваченого складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 300 та ч. 3 ст. 300 КК України, суд виправдав Святогора О.А.

Текст вироку Шевченківського районного суду м. Києва від 18 січня 2021 року направлений до Єдиного державного реєстру судових рішень та буде доступний для ознайомлення після його технічного опрацювання.

Шевченківський районний суд м. Києва звертає увагу громадськості на неприпустимість будь-яких проявів неповаги до суду та постановлених судом рішень, що тягнуть за собою юридичну відповідальність.

Правову оцінку судовому рішенню в рамках чинного процесуального законодавства може надати лише суд вищої інстанції. Правом на оскарження вироку наділені виключно учасники судового процесу», — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що Шевченківський райсуд розгляне кримінальну справу вбивці собак Святогора, на рахунку якого понад 3000 смертей тварин. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Альбина Кадегроб
  Альбина Кадегроб
  судья Одесского апелляционного суда
 • Станислав Кравченко
  Станислав Кравченко
  председатель Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Юрий Черпак
  Юрий Черпак
  судья Высшего административного суда Украины
 • Зоряна Лунь
  Зоряна Лунь
  судья Львовского окружного административного суда
загрузка...