Уряд планує скасувати пільги на проїзд: що буде взамін

20:00, 16 апреля 2021
Уряд пропонує щомісячно виплачувати гроші пільговикам для проїзду в громадському транспорті.
Уряд планує скасувати пільги на проїзд: що буде взамін

Кабінет Міністрів планує монетизувати пільги на проїзд для українців у громадському транспорті. Така ініціатива зможе зрівняти права мешканців великих міст та невеликих населених пунктів, переконані урядовці.

Про це йшлося у сюжеті Сніданку з 1+1, передає finance.ua.

Уряд пропонує щомісячно виплачувати гроші пільговикам для проїзду в громадському транспорті. У Міністерстві соцполітики кажуть, що планують виплачувати кошти або зараховувати безплатні поїздки на картку. Це має допомогти всім учасникам перевезення, переконані в міністерстві. Адже перевізники одразу отримуватимуть гроші за пільговиків, а пасажирам більше не доведеться доводити своє право не безоплатний проїзд.

Монетизувати чи залишити усе як є, вирішуватиме влада на місцях. Вона ж і визначатиме суму або кількість поїздок, які будуть нараховуватись пільговикам. Проте мінімальну норму планують встановити в діапазоні 25−30 поїздок протягом місяця. За решту пільговикам доведеться платити зі своєї кишені.

Однак, у кожному місті своя система компенсації пільгового проїзду і гроші виділяють із міських бюджетів. Монетизацію пільг місцева влада підтримає, в першу чергу, якщо держава долучиться до компенсації проїзду.

«Ми вітаємо будь-яку розумну ініціативу зі сторони уряду. Бо коли пільга є, а грошей на неї немає, то це обманювання і пенсіонерів, і міст. Ми, наприклад, ті кошти десь знаходимо. Тобто забираємо гроші з ремонту доріг чи з ремонту мереж. Даємо ці кошти і компенсуємо проїзд для пенсіонерів», — каже міський голова Львова Андрій Садовий.

Загалом, уряд вже не вперше намагається запровадити монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті. Таку ініціативу просували ще у 2018 році, але система так і не запрацювала.

Також «Судово-юридична газета» писала, кому нададуть право на отримання пільг при сплаті консульського збору.

Крім того, ми повідомляли, що Рада спробує ухвалити чотири проекти про зниження тарифів на позачерговому засіданні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Почему сотрудники киевского метро вышли на митинг и требуют повысить проезд до 21 грн
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ігор Стадник
    Ігор Стадник
    суддя Вінницького апеляційного суду
  • Віктор Головей
    Віктор Головей
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...