Кожен міністр, який йде у відставку, має прозвітуватися перед ВР і суспільством – Кондратюк

17:40, 17 мая 2021
Згідно зі ст. 113 Конституції України Кабмін відповідальний перед Президентом України й Верховною Радою та підконтрольний і підзвітний виключно Верховній Раді.
Кожен міністр, який йде у відставку, має прозвітуватися перед ВР і суспільством – Кондратюк
Джерело фото: iportal.rada.gov.ua

Неприпустимим є розгляд питання про звільнення урядовців без їхнього звіту в Парламенті. На цьому під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради України.

Вона зазначила, що згідно зі ст. 113 Конституції України Кабмін відповідальний перед Президентом України й Верховною Радою та підконтрольний і підзвітний виключно Верховній Раді.

«Якщо ми хочемо, щоби Парламент сприймався нами і громадянами України як ключовий орган влади в державі, у нас не може бути легкої прогулянки і фактичної втечі від відповідальності для міністрів, які йдуть у відставку. Кожен із них має публічно прозвітувати за свою роботу, пояснити, що вдалося зробити, а що ні. Громадяни України мають розуміти мотиви і причини такої відставки», – зауважила Кондратюк.

Вона переконана, що від кадрових питань ВР слід переходити до стратегії розвитку країни.

«Прошу звернути увагу, що вже понад рік Уряд Дениса Шмигаля працює без затвердженої Парламентом річної програми своєї діяльності. Тому цілком логічним виглядало б, щоби Верховна Рада отримала документ із чітким баченням цілей та критеріїв соціально-економічного розвитку, які планує досягти Кабмін. Ту програму дій, за яку Уряд бере на себе відповідальність перед Парламентом та громадянами», – підкреслила Заступниця Голови ВР. 

Вона також підтримала необхідність розгляду цього тижня звіту Уряду щодо виконання постанови Верховної Ради України «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз».

Окрім того, Заступниця Голови Парламенту закликала якнайшвидше розглянути в сесійній залі підтриманий профільним Комітетом законопроект № 5415, що вирішує питання страхових виплат медичним працівникам, які постраждали від COVID-19.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що на Дніпропетровщині викрито службовців сільради на розкраданні 43 мільйонів бюджетних коштів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Почему в Венецианской комиссии недовольны судебной реформой от Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Інна Зубченко
  Інна Зубченко
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Юрій Чопко
  Юрій Чопко
  суддя Господарського суду Тернопільської області
 • Віктор Школяров
  Віктор Школяров
  суддя Верховного Суду України
 • Сергій Гирич
  Сергій Гирич
  голова Личаківського районного суду м. Львова
загрузка...