Чи може підприємець-платник єдиного податку здійснювати продаж цінних паперів

16:06, 31 мая 2021
ФОП, який здійснює операції з цінними паперами в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, не може бути платником єдиного податку.
Чи може підприємець-платник єдиного податку здійснювати продаж цінних паперів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Відповідно до підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ. Про це повідомили у Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Тобто, фізична особа-підприємець, яка здійснює операції з цінними паперами в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, не може бути платником єдиного податку.

Якщо фізична особа здійснює операції з власними цінними паперами, то інвестиційний прибуток від здійснення таких операцій оподатковується податком на доходи фізичних осіб на підставі п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу. Зокрема, у разі отримання інвестиційного прибутку такій особі необхідно cплатити ПДФО за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %. Крім цього, фінансовий результат від здійснення операції з інвестиційними активами фізична особа зобов’язана  визначити у податковій декларації про майновий стан і доходи.

Додамо, що «Судово-юридична газета» писала, що КГС ВС вказав на важливі аспекти щодо сплати неустойки.

Крім того, ми повідомляли, що в податковій сказали, що малий бізнес сплачує в 10 разів більше податків, ніж великий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 
 
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде