АПВУ надала Держгеокадастру пропозиції щодо процедури продажу земельних ділянок

19:35, 5 августа 2021
Перелік пропозицій було складено за результатами круглого столу «Проблемні питання продажу земельних ділянок у виконавчому провадженні відповідно до нового законодавства».
АПВУ надала Держгеокадастру пропозиції щодо процедури продажу земельних ділянок

Асоціація приватних виконавців України надала свої пропозиції до проекту Постанови Кабінет Міністрів України «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису). Про це повідомляє пресслужба АПВУ.

«З відповідним листом спільнота приватних виконавців звернулася до Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру .

АПВУ запропонувала у розділі «Особливості проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок та прав на них під час виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження»» проєкту Постанови передбачити такі особливості:

- реалізації арештованих земельних ділянок, які є предметом іпотеки;

- продажу земельної ділянки у разі, якщо стягнення на неї звертається одночасно с продажем арештованого житлового будинку;

- здійснення організатором (виконавцем) аукціону перевірки покупця  на предмет його відповідності вимогам до осіб, які можуть набувати у власність земельні ділянки;

- подальшого призначення гарантійного внеску, що зарахований на рахунок органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, у разі якщо покупець відмовився від підписання аукціону тощо;

- оформлення результатів аукціону;

- подальшої реєстрації права власності на набуте майно.

Перелік зазначених пропозицій було складено за результатами круглого столу «Проблемні питання продажу земельних ділянок у виконавчому провадженні відповідно до нового законодавства», організованого 22 липня АПВУ спільно з OpenMarket - СЕТАМ  (детальніше тут) та робочої зустрічі керівництва Асоціації з командою ДП Prozorro.Продажі», — сказано у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, як вирішити проблему накладання земельних ділянок: відповідь Держгеокадастру.

Крім того, ми повідомляли про те, коли можна отримати відмову при посвідченні договорів про відчуження земельних ділянок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Валентина Луганська
  Валентина Луганська
  суддя Луганського апеляційного суду
 • Леся Федорак
  Леся Федорак
  суддя Вищого антикорупційного суду
 • Зоя Плеханова
  Зоя Плеханова
  суддя Закарпатського окружного адміністративного суду
загрузка...