Зґвалтування у відділку поліції в Кагарлику: з посад звільнили 18 осіб

19:40, 27 октября 2021
У підрозділі провели службове розслідування й переатестацію.

Як писала «Судово-юридична газета», в ніч з 23 на 24 травня 2020 року один із оперуповноважених у своєму службовому кабінеті застосував тортури до жінки, яку викликали до відділення поліції як свідка - вдягав протигаз, застосовував кайданки та здійснював постріли з табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтував потерпілу.

У справі про зґвалтування дівчини в кагарлицькому відділенні поліції з посад звільнили 18 осіб. Про це заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко повідомила в інтерв'ю виданню «Повага. Кампанія проти сексизму в медіа і політиці».

«У вказаному підрозділі провели службове розслідування й переатестацію. У результаті 18 осіб звільнено з посад, близько 15 працівників – зі служби в поліції, а до частини застосували дисциплінарні стягнення», – повідомила Павліченко.

За словами заступниці міністра, ведеться системна робота з виявлення та очищення рядів системи Міністерства внутрішніх справ від людей, які «не гідні називатися поліцейськими».

«Зараз в МВС розробляють та впроваджують таку систему, як Custody Records. Вона насамперед попереджає будь-які зловживання щодо громадян, які звернулися у відділок поліції або були туди доставлені. Це контроль 24/7», - зауважила Павліченко.

Система Custody Records допоможе зафіксувати всі дії поліцейського із моменту, коли він починає контактувати з будь-якою особою, зокрема у випадку затримання, складання всіх матеріалів тощо.

«Це більше, ніж відеозапис. Відеозапис – це тільки частина. Потім цю інформацію підвантажують у відповідну систему, у якій можна повністю відстежити всі дії із затриманою особою», - пояснює заступник міністра.

За словами Павліченко, резонансна справа в Кагарлику дала зрозуміти, що така система, як Custody Records, однозначно має функціонувати в Україні.

Проект уже пілотується в окремих регіонах, зокрема в Харківській та Тернопільській областях.

«Ця система містить певний замкнений цикл. Він починається з моменту затримання, коли відбувається спілкування поліції з особою, і аж до того часу, коли її доставили в райвідділок чи ізолятор тимчасового тримання», - уточнює заступниця міністра внутрішніх справ.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» розповідала про випадки катування у відділку поліції в Кагарлику. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Світлана Харченко
    Світлана Харченко
    суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...