Як отримати свідоцтво про розірвання шлюбу на підставі рішення суду

18:23, 4 февраля 2022
Судові рішення про розлучення, які вступили в законну силу після 27 липня 2010 року, не передбачають отримання свідоцтва про розлучення в органах ДРАЦС.
Як отримати свідоцтво про розірвання шлюбу на підставі рішення суду
Джерело фото: Рixabay
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м. Львів розповіло, як можна отримати свідоцтво про розірвання шлюбу на підставі рішення суду.

«Як відомо, документом що підтверджує розлучення у відділах ДРАЦС (ст. 106, 107 Сімейного кодексу України), є свідоцтво про розлучення. Якщо розлучення (ст. 109, 110 Сімейного кодексу України) відбувається в судовому порядку, то подружжю видається судове рішення. Однак до вступу в силу ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 року був інший порядок реєстрації розлучення, який передбачав додаткову видачу свідоцтва про розлучення на підставі судового рішення», - кажуть у Мін’юсті.

На підставі отриманого судового рішення подружжю необхідно було звернутися у відділ ДРАЦС за місцем реєстрації проживання та отримати свідоцтво про розлучення.

Для цього необхідно:

  • заповнити заяву;
  • додати оригінал судового рішення;
  • сплатити державне мито (якщо його встановлено, згідно з рішенням суду).

«Згідно з чинним сімейним законодавством, дана процедура зберігається тільки в тому випадку, якщо чоловік і жінка хочуть розірвати шлюб і отримати свідоцтво про розлучення на підставі судового рішення, яке вступило в законну силу після 27.07.2010 р.

Судові рішення про розлучення, які вступили в законну силу після 27.07.2010 року, не передбачають отримання свідоцтва про розлучення в органах ДРАЦС», - зауважують спеціалісти.

Також «Судово-юридична газета» писала, що у Мін’юсті розповіли про важливі аспекти розлучення із іноземцем через суд.

Додамо, що в Україні можуть спростити процедуру розірвання шлюбу.

Крім того, депутати пропонують дозволити розлучення під час вагітності дружини.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у FacebookViber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый